Jak na severský styl bydlení

Chcete si zařídit svou domácnost do nového stylu, který bude výjimečný a unikátní? Co si zařídit domácnost do severskému stylu, k němuž se lidé uchylují především v období podzimu. To, že aktuálně venku nepanuje podzim, nýbrž jaro, však není důvodem k tomu, abyste se severskému stylu bydlení vyhýbali. Právě naopak – severský styl bydlení je přesně to, co může dokonale oživit vaši domácnost. Je to kombinace obrovského množství světla, svíček a také voňavého dřeva, které dodává interiéru útulnost a příjemnost.  

Skandinávský styl bydlení patří v posledních letech k vůbec nejoblíbenějším stylům bydlení. Jeho kořeny sahají logicky do daleké Skandinávie. Přinesou do domácnosti rázem velice hřejivou a útulnou atmosféru.  

Decentní barvy jsou pro skandinávský styl typické 

Ptáte se, jak si svou domácnost zařídit do skandinávského stylu? Vsadit je třeba na decentní barvy, které budou jenom podporovat světlo v místnosti. Ideální barva je tedy bílá barva, která by měla v interiéru hrát tu hlavní roli. Jelikož se v případě skandinávského stylu bydlení klade největší důraz na čistotu, bílá barva čistotu hezky podtrhne a domácnost výrazně prosvětlí a opticky zvětší.  

Samozřejmě můžete svou domácnost oživit i krapet jinými barvami, ale jak jsme zmínili, nesázejte na křiklavé nebo křičící tóny barev. Volte decentnost, a to třeba v podobě šedé nebo béžové barvy.  

V hlavní roli příroda 

Jak již bylo zmíněno, to zásadní je ve skandinávském bydlení příroda a dřevo, respektive tedy přírodní materiály. Při výběru upřednostňujte hlavně světlé dřevo, a to například v dekoru břízy nebo borovice. Pokud se vám zrovna žádný takový nábytek nelíbí, volte bílý nábytek nebo nábytek, který si přetřete na bílo. Vyhněte se příliš zdobenému nábytku nebo nábytku asymetrických stylů.