Čím nejlépe zatemníte okna v ložnici?

V ložnici trávíme nejvíce svého volného času. Je to místo, kde odpočíváme, kde lenošíme, kde si čteme. Tato místnost by měla být zařízena velice příjemně a útulně, jinak se nám v ní nebude vůbec hezky spát. Pokud patříte k lidem, kteří milují během spaní tmu a nechcete, aby vám ranní světlo zkazilo dlouhý a kvalitní spánek, měli byste svá okna zatemnit. Otázkou je, čím zatemníte ložnici nejlépe?

Přece jenom na trhu narazíte na mnoho způsobů zatemnění oken. Otázkou je, k jaké možnosti se přikloníte. Zaujme vás spíše zatemnění oken roletami nebo závěsy? Dáte přednost modernímu zatemnění nebo raději efektivnímu zatemnění? Aby byl váš výběr co nejjednodušší, rozhodli jsme se vám pomoct.

Levným luxusem jsou závěsy

Nedílnou součástí každé moderní ložnice jsou závěsy. V současné době jsou skutečně neodmyslitelné, zejména, pokud jsou masivní, dlouhé a světlu neprůchodné. Přesně takové závěsy vám pomohou dokonale zatemnit ložnici. Je to poměrně levný luxus, který si může dovolit každý z nás. Ceny takových závěsů nesahají do milionů ani do tisíců korun, obvykle je koupíte za pár set korun. Nejdražší dosahují maximálně patnácti stovek korun.

Když nejste milovníkem závěsů

Pokud patříte k lidem, kteří nejsou nadšenci do závěsů, sáhněte raději po žaluziích. Je nutné upozornit na to, že se na ně lepí prach, proto s tím počítejte. Jestli se chcete věčnému utírání žaluzií vyhnout, doporučujeme sáhnout po roletách, na které se prach až tak nelepí. Navíc rolety jsou o trochu vkusnější než žaluzie, které jsou takovým standardním vybavením každé ložnice.

Velice elegantní jsou zejména látkové římské rolety, které jsou vyrobeny z bambusu. Proti světlu vám ještě může pomoct například japonská posuvná stěna.

Je tedy mnoho možností, jak dokonale zatemnit ložnici, v níž tak rádi trávíte svůj čas. Pro jaký způsob zatemnění se rozhodnete vy?