Nebojte se barev. Přinášíme tipy na čtyři odstíny, kterými rozzáříte místnosti domu

Sice se v dnešní době preferuje skandinávské bydlení, které je známé svou jednoduchostí a bílou barvou, ovšem to neznamená, že bychom se měli stranit barev. Malování stěn v domě je nutné jednou za pár let, nicméně nikde není psáno, že musíte malovat pokaždé stejně. Vymalovat místnosti v domě můžete i jinak, nebojte se rozhodně barev, protože barvy dokážou místnost rozzářit a rozsvítit tak, jak to nedovede žádné světlo na světě. Samozřejmě to s barvami zase nepřehánějte, ideální je, když pestře zbarvená bude jednat zeď místnosti.

Otázkou však je, jakými barvami rozzářit pokoje domu. Přece jen ne všechny barvy se hodí do obývacího pokoje, jiné se hodí do ložnice či do dětského pokoje. Rozhodli jsme se tedy vypsat čtyři barevné odstíny, s nimiž budete spokojeni. Navíc jsou odstíny moderní, svěží a stylové, tudíž není důvod, proč takovými barvami nepomalovat jednu zeď v pokojích.

1) Pistáciově zelená

Tmavá zelená je spíše temná a nerozzáří pokoj tak jako pistáciově zelená. Ta pěkně souzní s krásnými pokojovými květinami, podtrhuje jejich jedinečnost a s bílou barvou perfektně ladí. V pistáciově zelené barvě naleznete na trhu i mnoho bytových doplňků, které zaplní poličky či prázdné okenní parapety.

2) Červená

Červená je nadčasová, proto nad ní dvakrát neváhejte. Je vhodná do každé místnosti domu, navíc červených doplňků je na trhu mnohem více než pistáciově zelených.

3) Šedá

Pokud nezvolíte tmavé odstíny šedé barvy, také docílíte jistého rozzáření pokoje. Šedá je barva letošního roku ve světě bydlení, proto nad ní dvakrát neuvažujte a pomalujte stěny.

4) Královsky modrá

I když je to hodně výrazný odstín, v menším množství vůbec neškodí. Místnost udělá jedinečnou a výjimečnou. Královsky modrá se navíc dobře kombinuje. Ideálními barvami do kombinace je černá a bílá nebo případně červená, khaki či výrazně žlutá.