Zařiďte svůj dům do skandinávského stylu. Jak na to?

Jak vypadá moderně zařízená domácnost? O moderně zařízenou domácnost se dnes snaží každý, přesto málokdo ví, jak taková moderní domácnost vypadá. Mnozí lidé se domnívají, že je plná doplňků, které se aktuálně dají sehnat v obchodech s bytovými doplňky, jiní zase tvrdí, že moderní domácnost je plná chytrých spotřebičů, kteří nám jenom usnadňují práci a šetří čas. Podle nás je moderní bydlení synonymem skandinávského bydlení. Víte, jak skandinávská domácnost vypadá?

Skandinávské bydlení se stalo poměrně populární, a to především z toho důvodu, že je čisté a útulné. Kdo by se v čisté a útulné domácnosti necítil dobře, že ano? Otázkou je, co by měla domácnost mít, aby byla skandinávská.

Kouzlo tkví v jednoduchosti

O skandinávském bydlení se ví, že je to jednoduché bydlení, které není přecpané tím, co k životu nepotřebujete. Díky tomu, jak jednoduché je toto bydlení, je zároveň i praktické. Před malováním zdí vybírejte z jemných tónů barev, v nichž tkví kouzlo. Skandinávské bydlení je světlé, nehrají v něm žádnou roli pestré barvy, které zaujmou na první pohled. U tohoto stylu bydlení zaujme na první pohled jednotvárnost a světlo, které vyčnívá ze světlých tónů barev.

Světlo společně s jemnými barvami dokážou místnost provzdušnit, což je u skandinávského bydlení nutností.

Přírodní materiály jako dominanta místností

Pestré moderní pohovky do skandinávského bydlení nepatří. Vždy se volí přírodní materiály, které jsou velice důležité. Není to však jenom o dřevě, ale taky o kovu nebo skle, které dokážou oživit neutrální základy interiérů. Dřevo místnosti spíše zateplí a dodají zmiňovanou a příjemnou útulnost.

Při zařizování vždy začínejte nejdříve s velkými kusy nábytku, kterých si člověk při vstupu do místnosti všimne nejdříve. Jsou to tedy pohovky, skříně, stoly nebo v ložnici postel, na kterou se nejprve musí brát zřetel. Doplňky jsou to poslední.