Česko plné smrtelných čínských drog

Život máme jenom jeden, bohužel málokdo si to uvědomuje. Někteří lidé si to dokonce neuvědomují vůbec, proto berou smrtelné drogy, které jim zapříčiní závislost a které je následně postupně zabíjejí. Na území České republiky se můžeme potkat s mnohými drogami, nyní se však do českého drogového světa dostala nová droga pocházející z Číny. Je smrtelná a zaplavují celou Českou republiku.

S touto drogou se potýkáme v České republice už několik let, bohužel stále se rozšiřuje a stále se neví, kdo ji pašuje a prodává. Jedná se o jakousi novou chemikálii, která napodobuje účinky velice známých drog. Vyrábí se v Číně a putují nejen po České republice, ale i po celé Evropské unii. Nejčastěji je lze zakoupit v prášku, ale taky se dají koupit ve formě spreje. Je zajímavé, že uživatelé drog hledají tuto čínskou drogu přes internet.

Díky neznámému složení jsou smrtelně nebezpečné

Čínská droga aktuálně kolující po celé Evropské unii je však velice nebezpečná. Podle odborníků je mnohem nebezpečnější než jakékoliv jiné drogy, a to z důvodu neznámého složení. České úřady od doby, co droga začala řádit na území České republiky, evidují až pět případů ročně. Až pět lidí ročně umírá díky konzumaci neznámé čínské drogy, která dokáže vyvolat podobné stavy jako jiné, už známé drogy.

Pokud bychom se na situaci měli podívat z celoevropského měřítka, eviduje se mnohem více případů ročně. Podle všeho se jedná o šedesát smrtelných případů ročně na území Evropské unie.

V každé lokalitě se droze říká jinak

Do Evropy se začíná droga neznámého složení řídit v obrovském množství. Podle odhadů se jedná až o několik tun této drogy, která míří nejčastěji z Asie do Evropy. Výroba neznámé drogy se dostala až do Evropy, v posledních pěti letech se zaznamenalo hned několik případů výroby drogy na evropském území.