Zajímavost: Jaké auta upřednostňuje Kim Čong-un?

Už v minulosti každý velmocný muž jezdil těmi nejlepšími automobily. Bylo to samozřejmé, vždyť se potřeboval nejen chránit, ale taky musel být obklopen tou nejmodernější technologií, aby si připadal výjimečně. Ani Kim Čong-un není výjimkou. I tento muž dbá na to, aby jezdil v těch nejluxusnějších automobilech. Ovšem jednu automobilku má raději než ostatní automobilky. Je jím značka Mercedes, která se dnes vyznačuje těmi nejlepšími vozy.

Samozřejmě Mercedes není jediná automobilka, jejíž vozy vlastní severokorejský diktátor. V jeho sbírce najdeme mnohé zajímavé vozy, přesto vyčnívá z nich jeden jediný vůz. Tím je černá limuzína Mercedes, která je samozřejmě speciálně upravena pro severokorejského diktátora. Jedná se o údajně pancéřovaný vůz, který má nadstandardní výbavu.

Díky zmiňované výbavě a díky zvýšenému množství bezpečnostních prvků si za vůz Kim Čong-un řádně připlatil. Vyšlo ho to na zhruba 36 milionů korun.

Kim Čong-un na sobě nešetří

Částka možná překvapí kdejakého smrtelníka, ale toho, kdo se o severokorejského diktátora zajímá, nepřekvapí. Kim Čong-un je totiž známý právě tím, že na sobě nešetří a že miluje luxus. Černá limuzína za 36 milionů korun není jediným vozem, který ve své garáži má. Podle všeho má dnes diktátor vlastnit více jak sto různých automobilů.

Jelikož však všude jezdí především ve své limuzíně, je velice pravděpodobné, že nejradši má právě značku Mercedes-Benz, kterou miloval i jeho předchůdce.

Jak je to se sbírkou aut Kim Čong-una?

O sbírce automobilů severokorejského diktátora se ví mnoho. Bohužel žádné informace nelze stoprocentně potvrdit, protože žádné přesné informace o sbírce automobilů neexistují. Celková hodnota se zatím jen odhaduje na dvacet milionů dolarů, což je přes 420 milionů korun.

To však nejsou jediné peníze, které diktátor utratil za automobily. Velice rád kupuje vozy i svým přátelům, za něž utratil více jak 455 milionů korun.