Záclony a garnýže vybírejte podle stylu bydlení

Široký výběr záclon a garnýží vám může pěkně zamotat hlavu. Než se vrhnete do vybírání a nákupu, ujasněte si nejprve, v jakém stylu dekorujete své bydlení. Jakmile budete mít jasno, dokážete vybrat ideální záclony, které budou v prostoru působit příjemně a esteticky. 

Rustikální bydlení

Do módy se čím dál častěji vrací venkovský styl. Takové interiéry jsou plné dřeva, kovu a přírodních materiálů, ve kterém se majitelé cítí uvolněně. Obvykle takové byty nebo domy zdobí stará keramika, dřevěné dekorace nebo cihlové obložení. Rozbít tak dokonalé místo nevhodnými závěsy a záclonami by byla opravdová škoda. Vybírejte proto vždy záclony se vzorem, který je typický pro venkovské bydlení. Syté barvy v mřížkovaném vzoru v kombinaci s bílou vytvoří z prostoru dokonalé místo. Velmi podobné prvky zvolte také u Provence stylu, pro který je vhodnější světlejší barevnost, ale výrazné zastoupení krajek. 

Bohémský styl

Boho styl nebo tzv. bohémský je charakteristický mnoha barvami. Velmi často se zde objevuje béžová, hnědá, bordó a z materiálů dřevo, bambus a další přírodní prvky. Dekorace nesou mnoho třásní, krajek a dalších ručně vyráběných doplňků. Záleží na vás, zdali chcete prostor garnýžemi a záclonami umírnit a zvolíte jednoduché lněné nebo bílé provedení, či naopak budete chtít přidat ještě více výrazných prvků, tím, že vyberete jednu z výraznějších záclon. 

Moderní bydlení

Moderní styl se stále drží jednoduchých základních tvarů, dlouhých linií a hladkých lesklých povrchů. Pro takové bydlení je druhým jménem elegance a netřeba ji narušovat výraznými záclonami nebo složitými garnyžemi. Spoléhejte se v takovém případě spíše na kovový design garnýží a jemné až průhledné závěsy či záclony. Držet se můžete základního prvku dlouhých linií. Závěsy nebo záclony, které sahají až na zem a zakrývají rozměrné plochy oken, působí esteticky a přirozeně.