Typy matrací, které se těší stále větší popularitě

Matrace jsou základní potřeba pro pohodlný a plnohodnotný odpočinek (podobně jako rozkládací pohovka). Jaké matrace jsou v současné době stále oblíbenější? Podívejte se na přehled těch, které by neměly chybět v žádné domácnosti. 

Rozkládací matrace 

Tento prvek má v domácnosti celou řadu využití. Rozkládací matrace samozřejmě slouží pro návštěvu jako přistýlka, na které se může kdokoliv pohodlně vyspat. To ale není jediné použití této stále více oblíbené matrace. Můžete ji použít pro účely kempingu, nebo třeba do dětského pokoje jako pohodlný čtecí koutek. Přejete si chvilku jen pro sebe? Vyražte do přírody s knihou a nezapomeňte si pohodlnou rozkládací matraci. Skvěle se hodí také pro zahradní nábytek. Rozkládací matrace vám doma ve skříni rozhodně ležet nebude!

Taštičková matrace

Nyní se přesuneme k matracím, které jsou speciálně určeny pro kvalitní každodenní spánek. Taštičková matrace je moderní náhrada starých pružinových matrací. Proč vlastně taštičková? Je to snadné, jednotlivé pružinky o různé síle a velikosti jsou uloženy ve speciálním vaku, tedy taštičce, ušité z mikrovlákna. V některých matracích se ukrývají až stovky pružinek s různými vlastnostmi. Matrace jsou doplněny kvalitní paměťovou pěnou. Zajišťují ortopedickou podporu a klidný a plnohodnotný spánek každou noc. 

Matrace z paměťové pěny

U těchto matrací existuje celá řada možností. Některé z nich jsou dokonce oboustranné, takže si sami můžete zvolit, zda budete spát na měkčí tuhosti matrace, nebo zda zvolíte pevnější podložku. Preference se mění nejen v závislosti s věkem, ale také se zdravotním stavem. Matrace z paměťové pěny jsou vytvořeny tak, aby odváděly vlhkost od těla, čímž zamezují vzniku plísní a množení bakterií. Většina z nich je opatřena snímatelným pratelným potahem, který vám umožní je udržovat v hygienické čistotě. 

Tyto typy matrací jsou stále populárnější. Zatímco praktické rozkládací matrace použijete jako přistýlku pro hosty, nebo pro kempingové a dovolenkové účely, taštičková matrace se postará o váš kvalitní spánek každý den.