Trump a jeho Cadillac. Co o tomto autě musíte vědět?

Každá hlava země má své auto, ani Donald Trump není výjimkou. Prezident Spojených států amerických sídlící v Bílém domě je proslulý především svým Cadillacem. Není tajemstvím, že Donald Trump automobily miluje a že je jejich věrným fanouškem. I když by sice radši řídil vozidla sám, jelikož je hlavou Spojených států využívá k řízení řidiče. Neodpouští si však jízdu v nejexkluzivnějších autech světa, jeho oblíbený Cadillac je toho důkazem.  

Jelikož je jeho Cadillac One čili také Bestie proslulý, prozraďme si o něm několik zajímavých faktů, které byste měli znát.  

Cadillac, který není Cadillacem 

I když automobil vypadá na první pohled jako Cadillac, o Cadillac se nejedná. Prezidentskká limuzína hlavy Spojených států má sice některé základní komponenty se sériovými Cadillacy, ale podvozek nebo motor či převodovka pochází z nákladních automobilů. I když tedy auto opravdu vypadá jako Cadillac, jeho vnitřek tomu neodpovídá.  

Je to obrněný vůz 

Na světě byste nenašli mnoho automobilů, které jsou doslova obrněné jako tank. A právě Cadillac One je jedním z nich. Jenom samotné pláty ve dveřích jsou široké přes dvacet centimetrů, skla jsou neprůstřelná a tlustá skoro třináct centimetrů.  

Jedná se o sedmimístné auto 

Ptáte se, že kolik lidí se do prezidentského vozidla vejde? Jedná se o sedmimístné vozidlo, tudíž sám prezident může mít poměrně velkou společnost. Svou stálou pozici má v autě řidič, dále velitel ochranky, sám prezident a zbylá místa jsou určená pro personál. V každém případě nikdy nejezdí hlava Spojených států sama. 

Automobil je na naftu 

Čekali byste, že se pod kapotou Trumpova automobilu ukrývá benzin? Není to tak. Automobil spaluje naftu, a to kvůli prevenci rizika exploze paliva. Motor kromě toho umí pracovat i s vysoce nekvalitní naftou.