Tipy, díky kterým vám to bude ve vztahu líp klapat

Zejména po posledních týdnech, co lidé museli strávit v karanténě v pohodlí domova, se řada vztahů rozpadla. Lidé zkrátka pochopili, že jim to spolu neklape, že najednou nemají dostatek společných zálib nebo koníčků, dokonce přišla řada i na hádky, za nimiž stála ponorka, do které se propadli. Pokud patříte k lidem, jejichž vztah ustál aktuální ponorku způsobenou situací a karanténou, možná však vyšel z toho všeho trochu poničený. A jestliže máte zájem o to, aby to ve vašem vztahu začalo zase o něco víc klapat, prozraďme si několik tipů, které vám v tom pomohou.  

Je to o vzájemné rovnováze 

Aby vztah fungoval, musí být oba partneři zkrátka nadmíru spokojení. Fungující partnerství je v současné době něco ojedinělého. Jeho tajemstvím je však vzájemný balanc, respektive vzájemná rovnováha, kdy se oba partneři cítí dobře, a to nezávisle na tom, jestli jsou nebo nejsou spolu. Pokud se jeden z partnerů necítí dobře, rázem to začne skřípat, to je všeobecně známá věc. V takové chvíli je třeba se zamyslet nad tím, co by se mělo změnit, aby se cítili oba dobře. Je třeba mluvit a uvést vše na pravou míru.  

Myslete za oba dva 

Tajemstvím šťastného a fungujícího vztahu je také bezesporu to, že partneři myslí v každé situaci na sebe. Zkrátka vědí, čím si udělat radost a kdy je třeba radost si udělat. Když stojí před zásadním rozhodnutím, myslí zároveň na to, jak to partnera ovlivní, jak ho to postihne nebo jak se ho to dotkne. A pokud si v nějakém rozhodnutí není jistý, partnera z toho všeho nevyšachuje, ale naopak s ním opět mluví.  

Každý musí být chvilku sám 

Ve vztahu je nadmíru důležité, aby byl člověk alespoň chvilku sám. Je dobré strávit několik dní bez partnera. Neznamená to, že toho člověka zkrátka nemilujete, ale taková pauza se vyplatí a je dobré, když si ji člověk dá. Během pauzy si člověk řadu věcí uvědomí a druhého si najednou daleko více váží.