Top trojka nejlepších rodinných aut v roce 2022 

Výběr toho nejlepšího rodinného vozu může být náročnější, než si myslíte vzhledem k tomu, že zejména milovníci aut mají tendenci požadovat od těchto vozidel obrovské množství věcí. To však neznamená, že by výrobci automobilů házeli flintu do žita. Pojďme se podívat na top 3 automobily, které si pořídit, když máte rodinu.  

Škoda Octavia  

Škoda Octavia je vynikající všestranný vůz, který nabízí to, co je pro rodiny nejdůležitější, a to konkurenceschopnou cenu, dostatek prostoru, praktičnost, užitečnou palubní techniku a řadu účinných benzinových, naftových a hybridních motorů. 

Octavia nabízí elegantní a čistý design, zatímco kvalita interiéru je také velkým plusem a snadno se vyrovná více prémiovým konkurentům. Hybridní model 1.4 TSI iV s výkonem 201 k je skutečným vítězem; díky schopnosti ujet až 34 km pouze na elektrický pohon a emisím CO2 pouhých 21-27 g/km nabízí nízké provozní náklady a velkou úsporu daní pro podnikatele. 

Volkswagen ID.3 

Pokud toužíte po plně elektrickém rodinném voze, pak je Volkswagen ID.3 skvělou volbou. Stylový hatchback byl prvním z rodiny vozů s označením ID a VW doufá, že se stane automobilovou ikonou po vzoru původních modelů Beetle a Golf. 

Nemusíte mít obavy z dojezdu, střední 58kWh varianta je schopna ujet na jedno nabití až 260 km, zatímco výrobce tvrdí, že nejvyšší 77kWh verze je schopna ujet 336 km, než bude nutné ji připojit k elektrické síti. 

Uvnitř je více místa než v Golfu, zatímco ID.3 je ještě praktičtější díky skvělému výhledu přes velké okno a většímu zavazadlovému prostoru o objemu 385 litrů. Pokud se navíc rozhodnete pro vůz v nejvyšší výbavě s možností 100kW nabíjení, budete moci dobít baterii (z 10-80 %) přibližně za 30 minut. 

Hyundai Tucson 

Výrazný a osobitý vzhled, bohatá standardní výbava napříč modelovou řadou a celkový pocit špičkové kvality zpracování, to jsou jen některé z vlastností, které popisují nejnovější model Tucson.  

Je to skvělá volba pro rodinu, protože díky důmyslné konstrukci je v něm dostatek místa pro cestující vpředu i vzadu. Zavazadlový prostor se pyšní objemem 620 litrů. Přestože Hyundai zapracoval na tom, aby byl Tucson atraktivnější pro zájemce o prémiových SUV, ceny nejsou příliš vysoké.