Strojírenství a technologie se prolínají především na veletrzích. Jaké veletrhy letos navštívit?

Chcete se vydat na nějaký veletrh, na němž se zkříží svět strojírenství a také svět technologií? V takovém případě máte opravdu mnoho možností, takových veletrhů se v České republice koná nespočetně mnoho. Strojírenství, v němž působí například firma MSC MetPro, a. s., a svět technologií k sobě totiž mají velice blízko, a tak se nemůžeme divit takovému množství konaných akcí, v nichž se dozvíte nejen o novinkách ze světa strojírenství, ale také o novinkách ze světa technologií. 

Zmiňme si několik českých veletrhů a konferencí, na nichž se kříží strojírenství s technologiemi, a zároveň si prozraďme i několik zahraničních veletrhů, na které se taktéž vyplatí zamířit, pokud se chcete o novinkách ze světa strojírenství a také technologie dozvědět. 

České veletrhy, které si nenechte ujít

Zamiřme nejdříve do Česka na veletrhy, které vás mohou zajímat. Za zmínku stojí například veletrh Automatizace ve stavebnictví, který se koná v Cubex centru v Praze. Není to však veletrh jen pro obor stavebnictví, setkávají se zde i obory strojírenství a technologie. 

Více však nadšenci do strojírenství a IT ocení akci AMPER, která se koná na brněnském výstavišti. Jedná se o jeden z největších a nejprestižnějších veletrhů, které jsou zaměřeny na elektro, IT a automatizace obecně.

Zahraniční veletrhy, které si nenechte ujít

Pokud bychom měli tedy zamířit také do zahraničí, zamířili bychom těsně za hranice, konkrétně do Německa, kde se každým rokem koná rovnou několik nejrůznějších zajímavých veletrhů. K nejoblíbenějším patří především veletrh HANNOVER MESSE, což je jeden z nejvyhlášenějších strojírenských veletrhů na světě. Každým rokem se zde narazí na novinky z průmyslové automatizace, také na novinky ze světa IT a samozřejmě se zde mnohé firmy pochlubí novými koncepty, které mohou být jistou inovací a budoucností ve světě IT a strojírenství. 

Kromě tohoto je taktéž velice oblíbeným veletrhem rakouský veletrh, a to veletrh SMART AUTOMATION AUSTRIA. Jedná se o veletrh, který se zaměřuje především na továrny a také na továrenské procesy.