Tuning aut je stále v módě

Přijde vám vaše auto pomalé? Nejezdí tak rychle, jak byste od něj očekávali nebo jak byste požadovali? Nemusíte si kupovat hned nové, stačí si stávající vůz krapet vytunit. Pod slovem tuning si však většina lidí představí jenom velká křídla na vozidlech, také sportovní výfuky nebo naopak vícero výfuků pohromadě, také si představí potahy na volantech nebo velká kola. Jenže pravdou je, že vytunit si lze auto i zevnitř, aby bylo krapet rychlejší. Nevěříte?

Dokonce existuje několik tipů, jak si automobil vytunit, aniž bychom za to museli platit. Podívejme se na několik věcí, které nám pomohou automobil zlepšit tak, aby jeho rychlost byla takřka nedostižná. 

Pořiďte si sportovní pneumatiky

Jednou z možností, jak zrychlit vaše vozidlo, je pořídit si lepší pneumatiky. Ideální jsou sportovní pneumatiky, které mají lepivý povrch. Jejich hlavními výhodami je to, že se lépe zakousnou do asfaltu, také mají často pevnější bočnice. Možná si říkáte, že přilnavé pneu je zbytečně drahé, ale to není nikde vytesáno do kamene. Přilnavé pneumatiky nekoupíte extrémně draze, jen musíte vědět, kam si pro takové pneumatiky zamířit. 

Pomůže nitro kit

Pokud chcete opravdu efektivně a rychle zvýšit rychlost vozidla, doporučujeme použít nitro kit což je oxid dusný, který se vstříkne do motoru. Toto vstřikování paliva umožní mnoho. Navíc je to levnější varianta v porovnání s drahými pneumatikami, jež mají skvělou přilnavost a jež se tedy jinými slovy doslova zakousnou do asfaltu. 

Změňte stálý převod

Další možností, jak zvýšit rychlost vozidla, je změnit jeho stálý převod za vyšší. Dojde tím sice ke zkrácení kvality na převodovky, na druhou stranu se výrazně zvýší rychlost vozidla, které vám dřímá v garáži.

Jak si zkusíte zvýšit rychlost na vozidle vy? Zkusíte to nejdříve s pneumatikami nebo změníte stálý převod v autě?