Sedm překvapivých faktů o zvířatech, o nichž jste neměli ani tušení

Zvířata jsou něco, bez čeho si nedokážeme představit svět. Říká se, že ten, kdo nemiluje zvířata, nemiluje ani lidi ani život, který žije. Mnozí z nás si zvířata pořizují i do domácností a dělají si z nich domácí mazlíčky. Málokdo si však zjistí něco o jejich světě. Pokud se někdy podíváte na dokumenty v televizi, zjistíte, že svět zvířat je plný překvapení, že je až obdivuhodný. Vybrali jsme pro vás několik zajímavých až překvapivých faktů, které byste měli mít na paměti vždy, když se řekne “zvířecí říše”. O řadě věcí jste jistě ani neslyšeli, rozšiřte tedy své obzory o další vědomosti.  

Věděli jste, že…? 

  1. Velryby kdysi žili na souši? Každé dítě i dospělý člověk má v hlavě zafixováno, že velryby jsou největšími vodními tvory. Málokdo však ví, že to byly právě velryby, co kdysi žily na souši. Jedná se o savce, nejsou to tedy ryby, rodí mláďata a krmí je mateřským mlékem.  
  1. Neexistují na světě dvě naprosto totožné/stejné zebry? Každá zebra je naprostý originál díky svým pruhům, nejsou dvě takové, které by byly naprosto stejné. Stejně tak málokdo ví, že mají naprosto perfektní zrak a že vážně báječně poznávají barvy.  
  1. Sklípkan největší je stejně těžký jako jablko? Může být dokonce tak velký jako talíř, na kterém máme položenou večeři.  
  1. Existuje ryba, která umí vylézt do koruny stromů? Ryba sedící na stromě opravdu existuje, jedná se o lezouna indického, který je schopný dýchat vzdušný kyslík pomocí nadžaberního orgánu.  
  1. Kočky se chtějí kamarádit ve chvíli, kdy vám mávají ocasem před nohama? 
  1. Prasata jsou lidem podobná ještě více, než jste si doposud mysleli. Mohou totiž slyšet na své jméno, jsou totiž opravdu extrémně chytrá.  
  1. Žraloci budí v lidech respekt. Nemůžeme se tomu divit, když může člověka i sníst. Málokdo ale ví, že třeba takový žralok obrovský se dožívá až sto padesáti let. Může se tedy dožít podobného věku jako želva.