Pěstujeme bakopu, bohatě kvetoucí letničku

Období sázení je opět tady. Kromě tradičního sázení plodin na zahradu sázíme také kytičky do záhonků nebo do květináčů na balkony. Mezi stále oblíbenější letničky se řadí takzvaná bakopa, což je bohatě kvetoucí letnička, jež je známá svou převislostí. Bakopu charakterizují její drobné, zelené lístky a také převisy, které jsou plné jemnými, bílými kvítky. Nejkrásnější je bakopa zasazená v závěsných květináčích, jelikož opravdu krásně visí dolů a zaujme každého, kdo kolem ní projde.  

Jak jsme zmínili, jedná se o letničku. Co jsme však nezmínili, je to, že miluje sluníčko. Pochází z daleké jižní Afriky, kde ji dodnes můžete najít ve volné přírodě. Její převisy mohou být dlouhé až sto centimetrů, v Africe byste ji našli ještě ve větším měřítku.  

Bakopa kvete od června až do září. Nyní je tedy ideální čas na její vysázení, nejpozději začněte se sázením v červnu, ať vám letos udělá ojedinělou parádu.  

Začínající pěstitelé budou jistě rádi za informaci, že se jedná o nenáročnou letničku, která toho k životu opravdu moc nepotřebuje.  

Jak ji pěstovat? 

Jelikož miluje sluníčko, dopřejte jí slunné stanoviště. Substrát by měl být propustný, humózní. Co se týče hnojení, doporučujeme ji hnojit jedenkrát týdně, a to hnojivem pro balkonové rostliny. Se zaléváním to nepřehánějte, jen ho udržujte neustále vlhký, aby nedošlo k naprostému vysušení. Nejlépe se daří této květině v samozavlažovacích truhlících, díky nimž nedojde k přemokření.  

Pozor na jednu věc 

Pokud se rozhodnete letničku jménem bakopa pěstovat na zahrádce, tedy nikoli v truhlíku na balkoně, dejte si pozor na to, kde ji sázíte. Jelikož se jedná o rozpínavou rostlinu, nesmí být utlačována jinými letničkami.  

Jestliže ji vysázíte na zahrádku, potěší vás, že tato rostlina snese lehké ranní říjnové mrazíky. Bude vám dělat radost tedy i během října, pokud tedy bude říjen příjemně teplý.