S jakými barvami kombinovat šedou

Když se řekne šedá, mnozí si představí šedou myš. Nepředbíhejte. V interiéru to tak není. Její odstíny jsou dokonale univerzální až nenahraditelné. Šedá barva totiž vybízí k experimentování s barvami stěn či doplňků. Jaké odstíny k ní ladí?  

Černá a bílá 

Patří mezi barvy, které se dají kombinovat s jakoukoliv jinou. S šedou to však platí dvojnásob! To proto, že vzniká jejich namícháním. Sáhnete-li po světlém nebo tmavém odstínu šedé, bude s černou a bílou tvořit dokonalou trojici. Pokud by na vás tato trojice působila chladně, oživte ji doplňkem či kusem nábytku v přírodním, hnědém odstínu.  

Růžová 

Pro všechny něžné bytosti. Stěna vymalovaná geometrickými tvary v odstínech růžové a šedé bude vypadat skvěle. Nebo takový šedý gauč s růžovými polštářky? Tato kombinace jistě zanechá neobyčejný dojem.  

Modrá a její odstíny 

S šedou si vyloženě sedne tmavá, námořnická modrá. Společně vytvoří výjimečný a nadčasový prostor. Kdyby na vás kombinace působila neosobně, doplňte ji třeba o bílé chlupaté polštáře nebo bílou kožešinu.  

Žlutá 

Kombinace šedé a žluté nadchne všechny příznivce trendy bydlení. Chladnější šedá se skvěle hodí k hořčicové žluté či žluté v odstínu vyzrálého citronu. Dokonalý efekt a kontrast zajistí nábytek v masivním provedení a decentně zvolené doplňky s prvky bílé.  

Zlatá 

Zlatá je pro všechny, kteří prahnou po luxusu. Jednu stěnu vymalujte na šedo a ozdobte ji elegantní tapetou se zlatým motivem. Vyberte také několik doplňků, které imitují zlato a na zeď pověste obraz v pozlaceném rámu. 

Tyrkysová 

Pokud máte pro strach uděláno a chcete něco dramatičtějšího, než jí kombinace šedé a bílé, sáhněte po hlubších odstínech. Temně tyrkysová s tmavě šedou dodají interiéru moderní a dramatický nádech. Doplňte interiér o tmavý masivní nábytek a ten už se o finální dojem postará sám.