Pokojovky do interiéru patří jako garnýže se záclonami, shodují se bytoví architekti

Docílit příjemného interiéru není zrovna snadné. Zejména když vezmeme v potaz to, co všechno do takového hezky vypadajícího interiéru může zapadat. Velmi často se stává, že z původního útulného bydlení je spíše kýč, na to ostatně upozorňují bytoví architekti. Ti také říkají, že abyste zútulnili váš příbytek, pak kromě záclon pamatujte také na pokojové rostliny.

Pokojovky vyžadují péči

Pokojové rostliny však na rozdíl od kovových garnýží, které jednou za čas jenom otřete, vyžadují trochu vaší pozornosti a péče. Co konkrétně dělat proto, abyste se těšili z jejich kvetení?

Kontrolujte škůdce

Škůdci mohou být velkým problémem pro bytové rostliny. Pokud si všimnete škůdců, jako jsou například roztoči nebo mšice, měli byste co nejdříve zasáhnout. Existuje mnoho přírodních a chemických prostředků, které mohou pomoci při boji proti škůdcům. Pokud si nejste jisti, jaký prostředek použít, poraďte se s odborníkem.

Přesazujte rostliny

Pokud rostlina doroste do velikosti, kdy už nemá dostatek prostoru, je čas ji přesadit do většího květináče. Při přesazování mějte na paměti, že nový květináč by měl být dostatečně velký, aby měla rostlina dostatek prostoru pro růst. Nový květináč by také měl být vybaven drenážními otvory, aby se zabránilo hromadění vody.

Pravidelně obnovujte půdu

Půda obsahuje živiny, které jsou pro růst rostliny nezbytné. Pravidelně obnovujte půdu, aby rostlina měla stále dostatek živin. Stačí přidat trochu nové půdy k té staré a dobře ji promíchat. Pokud půda vypadá unavená a vyschlá, můžete zkusit přidat nějaké organické hnojivo, aby se živiny vrátily zpět do půdy.

Bytové rostliny mohou být skvělým způsobem, jak ozvláštnit váš interiér a zlepšit kvalitu vzduchu v bytě. Pokud se budete řídit těmito tipy, vaše rostliny budou zdravé a krásné.