Proč zavítat na veletrh?

Najít si vysněnou práci nebo dobře prezentovat stávající služby klientům. Veletrh patří k ideálním příležitostem, kde se můžeme ukázat nebo kde získat potřebné kontakty. Abyste uspěli, musíte být řádně připraveni. V případě, že se chystáte prezentovat svou službu čili hledáte zaměstnance nebo odběratele, výstavní a veletržní expozice budete muset vybavit výstavními panely a dalšími pomocníky. Pokud hledáte spíše zaměstnavatele, přinese vám to mnohem více. 

Není to jen o porovnávání zaměstnavatelů

Ano, veletrhy jsou místa, kde máte možnost porovnávat zaměstnavatele, kteří aktivně hledají své zaměstnance. Můžete zjistit, z jakých oborů jsou, jaké mají zástupce, dáte se s nimi do řeči. Dozvíte se také, jak to u nich ve firmě probíhá. Můžete je vyzpovídat. 

Je však třeba konstatovat, že veletrhy nejsou jenom o porovnávání zaměstnavatelů. Pokud si sem jdete hledat práci, můžete také poznat nejrůznější pracovní pozice nebo objevit své nové možnosti.

Pro natrénování své vlastní prezentace

U druhého scénáře ještě chvíli zůstaňme. Jestliže jste se rozhodli zavítat na veletrh proto, že hledáte práci, můžete si zde natrénovat vlastní sebeprezentaci. Vystoupíte ze své zóny komfortu, představíte se zaměstnavatelům. I když vám možná první návštěva veletrhu nevyjde na výbornou, nebudete návštěvy litovat. Praxe dělá mistry a vy získáte minimálně nové zkušenosti. 

Díky zpětné vazbě, kterou budete získávat od zaměstnavatelů, také budete moct vyšperkovat váš životopis. Připravte si ho v digitální podobě, případně ho vezměte s sebou fyzicky. Na takových veletrzích velmi často bývají speciální poradci, kteří vám řeknou, co je v nich dobře, co špatně a co byste do nich měli v nejlepším případě přidat. 

Právě životopisy jsou velmi často alfou i omegou toho, jestli vás vůbec budoucí zaměstnavatel zaregistruje.