Ozdobou obličeje je obočí

Určitě jste si asi již dámy všimly, že poslední dobou se klade velký důraz na obočí. Můžete mít nádherný make-up, ale když budete mít nevzhledné obočí, nikdo si make-up nevšimne. Ač to tak nevnímáme, obočí patří mezi jednu z věcí, které si všimneme nejdříve. Myslíte, že to není pravda? Vzpomeňte si na situaci, kdy jste potkali ženu například s hodně výrazným obočím, či měla každé obočí jiného tvaru. Bylo to první, co vám prolétlo hlavou? Nejsou to vlasy nebo třeba krásná pleť.

Jak na to?

Cesta ke krásnému obočí, které bude ozdobou vaší tváře, je velice jednoduchá. Postačí vám k ní pinzeta a tužka na obočí. 

Předtím, než si začnete obočí tvarovat, je třeba jej vyčistit a učesat kartáčkem k tomu určeným. Poté se můžete pustit do tvarování. Chloupky je potřeba trvat po jednom a ve směru jeho růstu. Nepouštějte se do zběsilého trhání a raději průběžně kontrolujte, zda držíte tvar a netrháte již moc. 

Tvar

Jaký zvolit ten pravý tvar obočí pro váš obličej? Nejlepší technikou je držet je přirozené linie obočí. V tomto případě vytrháte pouze ty chloupky, které rostou mimo tuto linii. Oblouček vašeho obočí by měl být stejný jako tvar vašeho oka.

Tužka na obočí

Pokud máte již obočí upraveno je čas jej zvýraznit. K tomu nám poslouží tužka na obočí. Tou vlastně „vymalujeme“ své obočí. Díky této tužce bude naše obočí vypadat tmavší a hustější. Také touto tužkou můžeme obočí dokreslit kde je třeba.

Pro zvýraznění obočí můžeme také zvolit techniku barvení. Ta je výhodnější v tom, že nemusíte obočí zvýrazňovat každý den. Pokud na barvení nemáte odvahu, navštivte kosmetický salón.