3 tipy, jak snadno, rychle a efektivně prodat vlastní nemovitost

I když se na realitním trhu eviduje trend neustálého skupování nemovitostí, jiným leží jejich majetek na bedrech spíše jako velké břemeno, kterého se chtějí zbavit. A je to tak zcela v pořádku. Kdyby takových lidí nebylo poptávka by byla takzvaně neukojená a nabídka by stále zela prázdnotou. Jestliže nestojíte o to, aby vaše nemovitost dlouhé týdny trčela na inzertním portále, nabízí se otázka, jak snadno, rychle a efektivně nemovitost prodat?

Najděte si spolehlivého realitního makléře

Jednou z možností je oslovení spolehlivého realitního makléře. Mnoho lidí se tomuto kroku vyhýbá z toho důvodu, že by z prodané nemovitosti museli platit nějaké provize, ale pokud se podaří zkušenému realitnímu makléři prodat dům nebo byt během jednoho týdne, pak vám pár procentní provize nebude vadit, nebo ano?

Je důležité si uvědomit jednu věc, a sice realitní makléř se na trhu s nemovitostmi pohybuje denně. A přesně to je jeho základní benefit. Dokáže určit, jestli je nemovitost za prodávanou cenu opravdu dostatečně atraktivní, nebo jestli je lepší jít s cenou dolů (či nahoru?). Automaticky reaguje na aktuální trendy a nebojí se je využít ve váš prospěch. Vytěžte z prodeje nemovitosti maximum tím, že oslovíte skutečně zdatného realitního makléře.

Nebojte se propagace inzerátu

Pokud jste stále vůči zmiňovaným odborníkům skeptičtí, respektive pokud nemáte žádného zdatného a šikovného ve svém okolí, nabízí se propagace inzerátu na internetu. Ano, bude se jednat o další náklad navíc, ale pokud se nemovitost podaří prodat opět velice rychle, pár tisíc korun se oželí z několika milionů, nebo ne?

Zbavte se věcí

Když budete fotit jednotlivé místnosti vašeho domu, neházejte všechno do skříní. Je pochopitelné, že se při prohlídce některý ze zájemců do skříní podívá. Proto minimálně dvě třetiny věcí mějte už z dosahu. Potřebujete, aby nemovitost působila naprosto uklizeně, připravená na nového majitele a aby nebudila žádné rozpaky. A ty množství nahromaděných krámů rozhodně budí.