Od této chvíle už se na citron nebudete dívat stejně 

Obyčejné ovoce nevalné chuti? Nudný citrusový plod, který štípe na jazyku? Až se podíváte na účinky citronu, navždy změníte názor na toto luxusní ovoce.  

Vědecky ověřeno 

Citron už je s námi dostatečně dlouho na to, aby bylo v průběhu let možné jej podrobit všem možným studiím. Jejich výsledky rozhodně stojí za to. Jedná se o úžasnou plodinu s MNOHA léčivými účinky. Jdeme na jejich výčet.  

Silný antioxidant 

Citron je velmi důležitý pro naše tělo. Jedná se o silný antioxidant, který je odpovědný za správné fungování našeho imunitního systému, srdce a nervové soustavy, ale také mnoha dalších součástí našeho těla. Jedná se o pomocníka, který vás ochrání před srdečním onemocněním.  

Zhubnete přirozeně 

Citrón, který si dáte společně s vlažnou nebo teplejší vodou, se postará o přirozený úbytek vaší váhy. Pektin, který je v citronu obsažený, se v prostoru žaludku dokáže roztáhnout a prodloužit tak dobu, po kterou se cítíme syti. Hurá! 

Anémie nemá šanci 

Pokud se ve vaší stravě nevyskytuje dostatek železa, může vás trápit anémie. Ke vstřebávání železa je přitom nezbytné přidat antioxidant v podobě vitamínu C. Hádáte správně, v citronu je ho dostatek.  

Odkyselení organismu 

Společně s konzumací zeleninových šťáv, které si doma připravíte, se doporučuje přidávat i několik kapek citrónu. Jedná se o kombinaci, která účinně snižuje kyselost našeho organismu. Právě kyselost stojí za vznikem mnoha civilizačních chorob, včetně rakoviny nebo Alzheimerovy choroby.  

Trávicí trakt vám poděkuje 

V citrónech je obsaženo více než deset procent sacharidů. Z nich je většina ve formě jednoduchých cukrů. Tyto monosacharidy se vyskytují také v podobě vlákniny. Vláknina se stará o to, abychom správně trávili a aby se pomaleji vstřebávaly sacharidy a škroby. Pomůže vám to například se snížením hladiny cukru v krvi.  

Citron je skutečně působivá plodina, která prospívá našemu zdraví.