Objevili se ve vašem domě mravenci? Zbavte se jich jednoduše

Vyděsila vás při příchodu domů cestička mravenců, která prochází vaším domem či bytem? Než začnete panikařit, měli byste vědět, že se jedná o běžný jev a převážně v létě stačí málo, aby se nezvaní hosté ve vaší domácnosti objevili a způsobili vám šok. Jednoduchými způsoby se jich ale můžete hned teď zbavit.  

Proč se mravenci u vás doma objevili? 

Možná o tom nemáte ani tušení, ale na zemi může být kapka od sirupu, malý zbytek ovoce nebo jiná sladká potravina, která se nevědomky může objevit například na zemi v kuchyni. Mravenci ji velmi rychle objeví a než se nadějete, chodí jich na místo celý zástup. Výhodou této cestičky je, že na jejím konci velmi rychle odhalíte, proč se k vám mravenci přesunuli.  

Pokud se shromažďují na místě, kde žádné zbytky nevidíte, celou plochu preventivně vyčistěte, jelikož může jít jen o zaschlou sladkou limonádu nebo jinou tekutinu, která se zde mohla vylít.  

Pomocníky najdete v lednici 

Mravenci milují sladké, ale kyselé je odpuzuje. Chcete-li jim pobyt ve vašem domě znepříjemnit, postačí, když z lednice vytáhnete citron nebo limetku a umístíte je rozkrojené k cestičce mravenců. Můžete dát jen pár kousků do mističky a uvidíte, jak rychle hmyz váš domov opustí.  

Suché potraviny 

Stejné obtíže dělá mravencům také spousta suchých potravin. Mouka, jedlá soda, kypřící prášek a mnoho dalších takových potravin vás může před hromadou hmyzu ochránit. Nasypte jim do cesty trochu mouky a jejich putování rázem skončí.  

Pasti 

Mravenci jsou malá a lehká stvoření, takže na jejich pochytání vám postačí lepicí páska. Na konec jejich trasy umístěte past z několika pruhů pásky a brzy ji běžte zkontrolovat. Pokud nepřicházejí stále noví mravenci zvenčí, je možné, že se do pár dnů tímto způsobem zbavíte všech do jednoho. Vždy ale musíte odstranit zdroj, jinak se k vám brzy vrátí.