Psychoterapie se dnes konají online. Kdy je na ně čas?

Žijeme v době, kdy mnozí strádají nejen po stránce finanční, ale také po stránce psychické. Většinou spolu obě stránky souvisí, což pramení v deprese nebo podobné špatné duševní stavy. Je klíčové a důležité se vnímat a v okamžiku, kdy nás začne bolet duše bychom měli vyhledat lékařskou pomoc. 

Je to stejné, jako když nás bolí zub. V takové chvíli vyhledáme zubaře. Je velkou chybou, že takto k nemoci duše nepřistupujeme. Když začne psychická stránka člověka kolísat, jen se nad tím mávne rukou. V dalším stádiu nás začnou sužovat úzkostné stavy, které mohou pramenit v ty nejčernější možné scénáře.

Psychoterapie se konají i online

Mnoho lidí se vymlouvá na to, že v současné době, kdy panuje řada hygienických nařízení a kdy je stále ještě na mnoha místech omezen pohyb či shromažďování se je návštěva psychoterapeuta nemožná. Jenže dnes se konají psychoterapie online čili nemusíte ani vytahovat paty z domu, abyste psychologovi sdělili, co vás trápí a sužuje.

Stejně jako při sezeních, kde se s psychologem setkáváte naživo se terapie nese ve velice individuálním duchu. Každý člověk řeší jiné životní situace, proto se nemusíte obávat, že by na vás byly zkoušeny rady, jež byly použity na klienta před vámi. Naopak bude psychoterapeut tím, kdo vás bude poslouchat a kdo na základě zjištěných informací přijde na to, kde se stala chyba či jak ze situace ven. 

Jste dlouhodobě nespokojení a obklopuje vás smutek?

Když vás začnou sužovat úzkostné stavy a kdy je vaším každodenním parťákem deprese, už je na psychoterapii pozdě. Respektive ten pravý čas na prvotní návštěvu psychologa byla v okamžiku, kdy vás prvotní pocity nespokojenosti, smutku či prázdnoty a strachu teprve začaly sužovat. Zmiňovaná deprese je až tím následujícím stádiem, ze kterého se člověk dostává už daleko hůř. 

Abyste rozeznali ten pravý čas na návštěvu psychologa, je důležité se vnímat. Vnímejte své tělo i své myšlenky a při odhalení dlouhodobé nespokojenosti nebo vzteku vyhledejte odbornou pomoc.