Nepotvrzené filmy, které vzniknou v MCU

Kdo by nemiloval filmy s komiksovými hrdiny! Takových filmů je celá řada, lidé na ně opravdu rádi chodí do kina i je rádi sledují v televizi. Dá se říct, že právě filmové snímky s komiksovými hrdiny jsou to, co vždy a za všech okolností vynáší peníze. Nemůžeme se divit tomu, že velká filmová studia chtějí takových filmů vymyslet nespočetně mnoho. Podle posledních informací už se na některých filmech pracuje, mnohé dokonce už mohou být dotočené, i když se o tom nemluví.  

Následující filmy doposud nebyly oficiálně potvrzeny (jedinou výjimkou je Blade bez data premiéry), ale protože Disney vlastní práva na dané postavy, dá se očekávat, že se jich v MCU dřív nebo později dočkáme. 

Avengers 5 

Kolují zvěsti, že bychom se mohli dočkat páté týmovky Avengers. Nevíme ovšem, kdy se to stane a o co ve snímku půjde. Film by se mohl odehrávat několik let po událostech Endgame. Ať už však vznikne nebo ne, tým Avengers pravděpodobně bude mít poněkud jiné složení než předtím. 

X-Men 

Disney získal 20th Century Fox za ohromující částku 71.3 miliard dolarů, což mu umožňuje v MCU představit X-Meny i Fantastickou čtyřku. Uvedení X-Menů by zásadně proměnilo dosavadní podobu MCU. Dá se čekat, že půjde o kompletní znovu nastartování této frančízy bez Patricka Stewarta jako Profesora X a Hugh Jackmana jako Wolverina. 

X-Meni by mohli mít na MCU zásadní dopad. V současnosti MCU má jen několik hrdinů s opravdovými superhrdinskými schopnostmi. Přihodit tak do stávajícího mixu mutanty by bylo něco úplně nového. 

Fantastic Four 

Zapomeňte na předchozí filmy o Fantastické čtyřce a Chrise Evanse jako Johnnyho Storma. 

Fantastická čtyřka je jednou z nejúspěšnějších komiksových sérií od Marvelu a Marvel v roce 2019 získal filmová práva na ni od Foxu. Takže je takřka definitivně jisté, že se superhrdinské rodinky v MCU dočkáme, a s ní by zároveň mohli přijít i její ikoničtí padouši typu Galactuse nebo Dr. Dooma… proti kterým by se Fantastická čtyřka mohla sjednotit s Avengers. Uvidíme. 

Deadpool 3 

Dobře, Deadpool doposud nebyl oficiálně součástí MCU, ale přesto ho musíme zařadit. První dva filmy byly obrovskými hity, ale nabízela se otázka, jak by šlo Deadpoola kvůli jeho osobité nátuře (a dospělejšímu ratingu filmů) začlenit do MCU. Řešení by mohlo být kouzelně jednoduché: stačilo by, aby Deadpool, známý lámáním čtvrté zdi, prohlásil: “A teď jsem v MCU” v počáteční scéně filmu.