Mýty o stěhování, které nás v životní etapě doprovází

Stěhování je jednoznačně velkou životní etapou, za kterou můžeme být jenom vděční. Jistě nám do života přinese hromadu nového a neotřelého. Na druhou stranu nám tuto životní fázi nejedna věc kazí. Kupříkladu mýty, které jsou nám dlouhé roky vkládány do naší hlavy a které nejsou pravda. Pojďme si některé z nich vyvrátit.

Při stěhování s firmou dojde k nešetrnému zacházení s věcmi

Řada omylů a nepravd se točí kolem stěhování s firmou. Mnozí lidé by nejraději využili služby odborníků, díky kterým by bylo stěhování nejen rychlé, ale také snadné a bez zbytečných nervů, ale obávají se, že s jejich věcmi bude nešetrně zacházeno. To je ostatně jeden z předních mýtů, který se se stěhováním s firmou pojí. 

Ve skutečnosti však kvalitní stěhovací služby pojišťují všechno, co se převáží z místa na místo. Neberou se jen tak nějací pracovníci z „ulice”, ale jsou to vyškolení profesionálové, kteří vědí, jak s věcmi mají nakládat, co mají nakládat do auta jako první a co naopak jako poslední, ať už z důvodu efektivity, nebo řádného stěhování.

Stěhování není otázkou víkendů ani svátků

Opět mýtus, který se pojí hlavně se stěhování s firmou. Mnozí lidé si myslí, že stěhování s firmou je možné jenom v týdnu. Že i pracovníci stěhovací firmy mají víkend volný a že během volných dní nepracují jako většina lidí běžně pracujících v jiných odvětvích. Ve skutečnosti se však řada společností přizpůsobuje svým zákazníkům, protože ví, že víkendy a svátky jsou zkrátka a dobře k tomuto kroku vymezené.

Čili pokud se chcete stěhovat s firmou, nemusíte si nutně brát volno z práce. Klidně to můžete nechat na víkend.

Zbytečné protahování

Ať už se stěhujete svépomocí nebo s firmou, možná vám už vyjelo na mysli to, že stěhování = zbytečné protahování. Stěhování se však nemusí nést ve znamení mrhání času. Naopak se může jednat o velmi efektivní záležitost, zejména pokud se do hry dostane právě konkrétní společnost, ve které pracovníci vědí, jak na stěhování efektivně a rychle.