Jak vyčistit skvrny od vosku?

Hrát si s hořící svíčkou, respektive s teplým, tekutým voskem – to je zlozvyk nejednoho člověka. Bohužel při hraní si s voskem může dojít k drobné nehodě, a sice může dojít k tomu, že vosk ukápne na koberec, na oblečení nebo na nábytek. I když ho ihned setřete, po zaschnutí zjistíte, že jste ho nesetřeli ještě úplně všechen. Na nábytku, oblečení, koberci či jiných věcech mohl zůstat, proto se ptáte, jak ho odstranit? 

Mnozí lidé považují skvrny od vosku za naprosto neřešitelný problém, ale to není úplně pravda. I skvrny od vosku lze odstranit, a to s pomocí několika pomocníků. Řadu z nich máte dokonce i doma.  

Odstraňujeme skvrny od vosku s pomocí šamponu 

Věděli jste, že můžete odstranit skvrny od vosku třeba s pomocí šamponu na vlasy? Šampon na mastné vlasy opravdu nepředchází jen mastným vlasům, ale také dokáže pomoct ve chvíli, kdy nám ukápne vosk na kus nábytku nebo na oblečení. Šampon použijte na vosk až ve chvíli, kdy je skvrna naprosto tvrdá. Ztvrdlý vosk potom oloupejte a na mastnou skvrnu, která po vosku zbyla, naneste šampon, který nechte zpěnit a chvilku ho nechte působit. Pokud se vosk vylil na oblečení nebo povlečení, vyperte daný kousek v pračce na běžný prací program.  

Odstraňujeme skvrny od vosku s pomocí octu 

Ocet je naprosto fantastický pomocník, který si poradí s lecčím. Poradí si jak se špinavými okny, tak s vodním kamenem, dokonce i se skvrnami od vosku. Stačí, když vosk zahřejte fénem a poté vosk setřete hadříkem. Místo, kam se vosk vylil, utřete hadříkem namočeným v octu. Tím se odstraní mastná skvrna, která vznikla.  

Odstraňujeme skvrny od vosku s pomocí ředidla 

Věděli jste, že vosk lze odstranit i za pomocí ředidla? Stačí, když na voskovou skvrnu nakapete trochu ředidla na barvy. Poté nechte chvilku působit, zhruba jednu minutu. Skvrnu poté setřete vlhkou utěrkou a bude po skvrně od vosku, možná jen ucítíte zápach ředidla, ale to po chvíli zmizí.