Mýty o sprchování. Nevěřte všemu, co vám o sprchování říkají známí
Jelikož se dnes lidé snaží ušetřit na vodě, jejíž cena stále roste, začínají preferovat sprchu před koupelí. Dříve bylo zvykem, že se člověk minimálně třikrát do týdne naložil do vany, v níž si perfektně odpočinul. Jenže napouštění vany je drahá záležitost, proto se raději ekonomicky a úsporně sprchujte, což je navíc rychlejší způsob každodenní hygieny.
Možná jste se o tom, že se začínáte více sprchovat, zmínili před známými a ti vám mohli říct několik informací, nad kterými rozum stál a které se týkaly sprchování. Řada těchto informací nemusela být vůbec pravdivá, proto si vyvraťme ty, které jsou mýty.
Sprchovat se musíme každý den
Drtivá většina lidí si myslí, že se člověk musí sprchovat každý den. Jenže to není tak úplně pravda, dokonce každodenní sprchování není příliš prospěšné pro zdraví, shodují se odborníci. Nejeden dermatolog říká, že sprchu je ideální podstupovat obden.
Po sprše je nutné utřít se zcela do sucha
I to je omyl, který si lidé nosí v hlavách a šíří dál. Pokud se po sprše utřete naprosto do sucha, své pokožce spíše uškodíte, než prospějete. Stačí se ledabyle utřít, poté namazat krémem. Krém vodu v pokožce takzvaně uzamkne, vaše pokožka tak bude daleko více hydratovaná. Po sprše se tedy opravdu jen jemně otřete, nedrhněte se do sucha.
Horká voda nemůže uškodit
Nejeden člověk je toho názoru, že horká voda má blahodárné účinky na naši mysl. To je možná pravda, horká voda dokáže člověka odreagovat. Ovšem i v tomto případě platí, že všeho moc škodí. Pokud potřebujete své tělo zbavit stresu, pokud potřebujete ulevit svalům a své pokožce, raději se sprchujte vlažnou vodou než horkou vodou. Během horké sprchy trpí vaše pokožka, horká voda pokožku zbavuje takzvaného ochranného filtru, kůže je po horké sprše najednou více citlivější. V případě, že podstupujete horkou sprchu často a máte suchou pokožku, přijít mohou i ekzémy.