Jak vyčistit gauč od skvrn z konkrétních jídel

Každý si občas vezme jídlo do obývacího pokoje i přes zákaz partnera, partnerky či rodičů. Většinou máme v úmyslu si jídlo dát u stolu jako slušní lidé, ale film nás vtáhne do děje natolik, že najednou jíme jenom na pohovce a ta to v mnohých případech bohužel odskáče. Kdekomu se stalo, že nám na pohovku ukápl kečup nebo se nám mezi spáry v pohovce přilepila žvýkačka. Mnozí lidé už věšeli hlavu, protože mysleli, že musí koupit pohovku novou, ale naštěstí do takových extrémů to zacházet nemusí. Stačí, když budete vědět, jak jednotlivé skvrny od konkrétních jídel účinně odstranit.

Jak jsme zmínili, je to naprosto běžné. Kdekomu dnes ukápne na pohovku kečup nebo hořčice. Pohovka během svého používání musí čelit mnohým prasátkům či nehodám, které se staly. Proto se musíte o pohovku starat a raději ji vyčistěte hned, když se na pohovku něco vysype nebo vylije. Poradíme vám, jak čelit těm nejčastějším skvrnám.

Trápí vás skvrny od propisky?

Mezi nejčastější skvrny patří skvrny od propisky. Většinou se stává, že pohovku nechtíc pomalujeme, protože si neuvědomíme, že je propiska otevřená. Takové skvrny jdou nejvíce vidět na světlých pohovkách, ale naštěstí to není nic, co by nešlo odstranit. Když skvrnu objevíte, očistěte ji naředěným saponátem a poté ji otřete koncentrovaným lihem. Skvrna pustí rychlostí blesku.

A co žvýkačka?

Trápit vás může i žvýkačka, která se nejčastěji přilepí mezi spáry pohovky nebo rovnou na místo, kam si sedáte nejčastěji. To je zkrátka zákon schválnosti. Naštěstí proti tomuto zákonu můžete lehce bojovat, a to tak, že vezmete ledovou kostku a přilepenou žvýkačku zchladíte. Žvýkačku potom snadno odejmete, protože krásně zmrzne a ztvrdne.

Káva patří k nejčastějším skvrnám taky

K dalším nejčastějším skvrnám patří skvrny od kávy. Naštěstí i tyto druhy skvrn lze lehce odstranit, a to naředěným saponátem. Ten je nutné do skvrn vtírat a poté je třeba skvrnu vykartáčovat. Jestli je skvrna čerstvá, saponát můžete vynechat a můžete sáhnout po soli, kterou nasypete na skvrnu. Sůl pomalu vetřete a ta skvrnu eliminuje.