Jak uspořádat malou koupelnu

Máte malou koupelnu a přemýšlíte jak v ní uspořádat koupelnový nábytek, vanu nebo sprchový kout a další koupelnové vybavení? Před tím, že vše začnete na pevno instalovat je dobré vše důkladně změřit a předem promyslet.

Světlý nebo tmavý obklad

I výběr barvy obkladu je velmi důležitý. Pokud totiž do malé koupelny bez okna zvolíte tmavý obklad, můžete čekat ve výsledku stísněnou a opticky ještě menší koupelnu než ve skutečnosti opravdu je. Ideální volbou do malé koupelny je světlý obklad. Takový obklad koupelnu opticky zvětší a nebude působit jako malá spíž. 

Koupelnový nábytek a doplňky

Do malé koupelny budete vybírat i malý nábytek s umyvadlem. Na výběr jsou skříňky v šířce 60 cm, ale dokonce i menší. S malými rozměry to ale zase za každou cenu nepřehánějte, protože malé umyvadlo o šířce 40 cm vám určitě svojí komfortností vyhovovat pro mytí rukou nebude a naopak vás bude spíše omezovat. 

Barvu nábytku volte opět ve světlých odstínech, aby se prostor koupelny provzdušnil. Skříň pak můžete doplnit o ručníky a osušky světlých odstínů a to stejné platí i o předložce před vanu či sprchový kout. 

Využití prázdného prostoru

Prostor malé koupelny musíte využít na maximum a proto pokud máte hodně věcí, které nemáte kam uschovat, určitě zvolte do koupelny například různé rohové police, které vám s uložením potřebných věcí pomůžou. Další variantou je i zrcadlová galerka, která opět poslouží například pro uložení parfému, kartáčků na zuby atd. 

Nad toaletu si můžete nechat vyrobit vestavěnou skříň na čisticí prostředky a toaletní papír. 

Využití prostoru v extra malé koupelně

Pokud je vaše koupelna opravdu malá a nevejde se do ní skoro nic, zkuste například umístit umyvadlo nad konec vany, nebo zvolte umyvadlo do rohu místnosti, které nezabere tolik místa. Pokud postavíte sušičku na pračku, opět ušetříte další místo.