Robotický vysavač jako věrný pomocník při úklidu. Jak si ho vybrat?

Je pro vás každotýdenní uklízení doslova noční můrou? Chcete svůj úklid konečně zefektivnit a ideálně se mu vyvarovat? Vyplatí se investovat do malého robotického společníka, který bude vaším věrným pomocníkem při jakémkoli úklidu. Mluvíme konkrétně o robotickém vysavači, který se stal hitem mezi domácími spotřebiči. Řada lidí na něj nedá dopustit, protože umí opravdu ušetřit čas i námahu. Jelikož je však trh plný robotických vysavačů, nabízí se otázka, jak si tento robotický pomocník vybrat? 

Dnes existují různé typy robotických vysavačů 

Pokud se rozhodnete investovat do robotického vysavače, se vší pravděpodobností se setkáte rovnou s několika druhy. Člověk si proto dopředu musí zodpovědět otázku – co budu od robotického vysavače požadovat? Robotický vysavač si totiž umí poradit nejen s koberci a smetím na podlaze, ale umí třeba i vytřít.  

Při výběru robotického vysavače vám pomůže především podlaha ve vašem interiéru. Je pokrytá kobercem nebo linem? Pokud kobercem, sáhnete jednoznačně po vysavači na koberce, který je specifický svým kartáčem (ten bohužel u levnějších modelů chybí). Pokud je vaše podlaha pokrytá linem či něčím jiným než kobercem, sáhnete po vysavači na podlahy.  

Při výběru je důležitá výdrž i doba nabíjení 

Rozhodli jste se investovat do robotického vysavače? Pak byste se měli dívat po jeho výdrži. Nechcete si přece pořizovat domů pomocníka, který nic nevydrží a který se během jednoho úklidu musí dvacetkrát nabíjet. S tím souvisí také informace o době nabíjení. Jak dlouho se bude vysavač dobíjet, když už mu dojde šťáva? Bude to půlhodina nebo celý den?  

Když chcete, aby vytřel 

Máte ve svém domě podlahu a chcete, aby ji vysavač při svém uklízení rovnou vytíral? Pak bude vaše pozornost směřovat na robotické vysavače s mopem, které nejen, že vysávají, ale také vytírají. Mají totiž v sobě zakomponovanou nádobu na vodu.