Máte doma kočku a chcete i psa? Některá plemena se s kočkou snáší

Mít domácího mazlíčka, to je opravdu radost! Zatímco v některých domácnostech se najdou spíše kočky, v jiných domácnostech jsou dominantní psi. Jenže v některých domácnostech chtějí mít jak kočky, tak samozřejmě i pejsky. Jenže je od pradávna známé, že kočky a psi se zrovna nemusí. Výjimku však tvoří několik psích plemen, která jsou na soužití s kočkou ne zvyklí, ale dokážou ji zkrátka tolerovat, možná se s ní dokonce i skamarádit. Jaká konkrétní plemena máme na mysli? 

Bígl 

S kočkou poměrně vychází bígl. Ten je sice známý pro svou tvrdohlavost a patří mezi takzvané honiče, ale na druhou stranu s kočkou vyjde. Je totiž zároveň i společenský a přátelský. Je rád, když nemusí být sám, proto vyjde například i s kočkou. Bígl tedy boří zvěsti o tom, že psi a kočky se nemají zrovna v lásce.  

Kolie 

Kolie je v posledních letech velice oblíbená. Důvodem toho je fakt, že je rodinný typ. Do své rodiny však nepřijme jenom lidské pány, ale také kočku, pokud s ní musí žít. I když je to pastevecké plemeno mající tendenci všechny sdružovat a chránit, kočce neublíží. Je to trochu jemnější plemeno než jiná pastevecká plemena.  

Zlatý retrívr 

O zlatém retrívrovi se ví, že je rodinný typ. I díky této vlastnosti si ho většina rodin kupuje. Ví totiž, že hezky vychází i s malými dětmi. Podle posledních statistik je právě zlatý retrívr jedním z nejoblíbenějších plemen světa. Jedná se o opravdového gentlemana, což potvrzuje i fakt, že vyjde klidně i s kočkou, se kterou dokáže žít v naprosté harmonii.  

Baset 

Baset by se dal srovnat s bíglem. I toto plemeno se řadí k loveckým plemenům. Jedná se o velice oddaného a přátelského psa, který je zároveň velice krotký a milující. Zamilovat si může nejen své lidské pány, ale také kočku, pokud s ní musí žít. S kočkami vychází i proto, že ví, že by je stejně nikdy nedohonil, jelikož je známý svou pomalostí.