Jak si správně mýt vlasy?

Mytí vlasů patří k našim pravidelným hygienickým rituálům. O vlasy je třeba opravdu pečovat, přes to nejede vlak. I vlasy jsou totiž součástí naší image, i na vlasech záleží a i dle vlasů se odvíjí dobrý první dojem. Pokud jsou vlasy nezdravě vypadající, pokud nejsou vyživené a pokud jsou polámané, nikdy neuděláte stoprocentně dobrý první dojem. O vlasy je zkrátka třeba pečovat. A do správné péče o vlasy spadá také mytí vlasů.  

Málokdo si uvědomuje, že prvním krokem ke krásným, vyživeným a zdravým vlasům je právě správné mytí. Bohužel se během mytí dopouštíme mnoha, mnoha chyb, které naše vlasy spíše ničí, než aby je vyživovaly. Pojďme si proto říct, jak si mýt vlasy správně, aby naše vlasy vypadaly opravdu leskle a zdravě. 

Tipy na správné mytí vlasů 

  1. Vlasy nikdy nedrhněte! To platí zejména při vysušování vlasů ručníkem. Vlasy po umytí jenom jemně vymačkejte, abyste z nich dostali přebytečnou vodu, která ve vlasech sídlí. Tím navíc předejdete zacuchání. 
  2. Kolikrát si šamponujete vlasy? Odborníci doporučují, že bychom své vlasy měly šamponovat vždy dvakrát za sebou. Při prvním mytí se odstraní stylingové produkty z vlasů, při druhém mytí se odstraní nežádoucí pot a maz, který se ve vlasech usídlil v uplynulých dnech. Až po druhém mytí jsou vlasy dokonale čisté.  
  3. Buďte důkladní! To je u mytí vlasů opravdu podstatné. Zejména buďte důslední při vyplachování šamponu z vlasů, předejdete tak vysušené pokožce a tomu, že vám vzniknou lupy. Navíc se vyhněte i zbytečně podrážděné pokožce a vlasy díky důkladnému umytí budou mít skvělý objem. 
  4. Důležitá je i technika při mytí vlasů. Aby nedocházelo k pozastavení růstu vlasů nebo ke zbytečnému zacuchání, doporučujeme šamponovat vlasy po směru vlasového růstu. Vlasy budou posléze hladké, nepoškozené a chráněné.