To nejzajímavější, co lze vědět o automobilech

Automobilový svět je v současné době svět, jemuž chce porozumět stále více a více lidí. Navíc je neustále plný novinek, automobilky se zkrátka snaží zákazníkům ukázat, že si zaslouží být mezi těmi nejoblíbenějšími automobilkami i nadále. Pravdou je, že nad automobilovým průmyslem někdy až rozum stojí. Lidé nedokážou uvěřit tomu, co všechno jsme schopni vyrobit, na co všechno jsme schopni přijít. Existuje tolik skvělých vozidel, která umí jezdit sama nebo která dokonce umí sama zaparkovat. Automobilový svět však bude ještě více fascinující, pokud se o něm dozvíte ještě několik zajímavostí.  

Vybrali jsme pro vás opravdu to nejatraktivnější, co lze o automobilech vědět a znát. Věděli jste, některou z níže uvedených zajímavostí nebo je pro vás zatím všechno z uvedeného novinkou? 

Zajímavosti o automobilech 

  • Věděli jste, že osmdesát procent všech vozů, které se vyrobí v Albánii, patří automobilce Mercedes-Benz?  
  • Nedávné výzkumy ukázaly, že devadesát procent řidičů si za volantem zpívá. A s velkou pravděpodobností lze říct, že zbylých deset procent se to jenom bojí přiznat.  
  • Věděli jste, že vůz Formule 1 dokáže projet tunel po stropě? Musí to však být takový vůz, jehož minimální rychlost je 193,12 km/h. 
  • Věděli jste, že automobilka Ferrari vyrobí během jednoho jediného dne čtrnáct vozidel? V porovnání třeba s automobilkou Toyota je to poměrně málo. Automobilka Toyota takových vozů vyrobí až třináct tisíc za den. Nemůžeme se divit tomu, že právě automobilka Toyota je tou nejhodnotnější automobilovou značkou světa.  
  • Věděli jste, že asfaltové silnice byly původně určené pouze cyklistům? Později však asfaltové silnice byly určené také vozidlům. A jen pro zajímavost – věděli jste, že Škoda Fabia se základním motorem má stejný výkon jako 147 cyklistů dohromady?  
  • Každý řidič stráví v průměru dva týdny čekáním na červené.