Jak si správně mýt vlasy?

Co je první krok ke krásným, zdravým a hezky vypadajícím vlasům? Je to jednoznačně mytí vlasů. Pokud vlasy vypadají nezdravě, pokud chřadnou, často je příčinou právě špatné mytí. Během mytí vlasů se můžeme dopouštět rovnou několika chyby, kvůli kterým naše vlasy doslova trpí. Prozraďme si, jak si tedy vlasy správně mýt, aby byly zdravé a pevné, lesklé na pohled. 

Umýváte si vlasy správnou technikou?

Techniku mytí vlasů si většinou ani neuvědomujeme, zkrátka si vlasy umýváme tak, jak je nám to pohodlné, jak jsme se to naučili či jak to děláme už dlouhé roky. Jenže právě technika mytí vlasů se podílí na tom, jak moc jsou vlasy poškozené a nepoškozené. Abyste povrch vlasů nepoškozovali, nešamponujte vlasy proti směru vlasovému růstu, ale naopak od hlavy ke koncům. Jen tak zachováte vlasy hladké, nepoškozené a chráněné. 

Vymyjete šampon z vlasů dostatečně?

Velice častou chybou, jaké se dopouštíme při umývání vlasů, je to, že dostatečně nevymýváme šampon z vlasů. To je však chyba, která nás může stát hezky vypadající vlasy. Pokud dostatečně neumyjeme z vlasů šampon, nejen, že bude pokožka hlavy suchá, tudíž náchylná ke vzniku lupů, ale také budou vlasy při úpravě těžké, splihlé, pokožky podrážděná. 

Jak často si umýváte vlasy?

S vlasovou péčí byste to rozhodně neměli přehánět. Nabízí se otázka, jak často si umýváte vlasy? Je to jednou týdně nebo obden? Odborníci doporučují umývat si vlasy maximálně dvakrát do týdne, častějším mytím si jenom přispíváte k třepení vlasů. 

Nepoužíváte vhodnou kosmetiku

Další chybou při mytí vlasů je, že nepoužíváte dostatečně dobrou, kvalitní a vhodnou kosmetiku. Vyvarujte se nekvalitním levným produktům, raději sáhněte po šamponech a kondicionérech od značek Goldwell nebo Maria Nila. To jsou značky preferované i světovými kadeřníky.