Jak se zbavit mravenců v kuchyni i v obýváku

Když se s mravenci setkáte venku, ani si jich nevšimnete. Ovšem když tato malá stvoření zavítají do vašeho domova, je to kalamita. Mravenci do domácnosti nepatří stejně jako jiný podobný hmyz či brouci. Přesto se do domácnosti hrnou. Co je důvodem? Důvodem jsou podle všeho celoročně vysoké teploty, které mravence lákají do interiéru. Jedná se přece jen o tropický druh, který u nás jenom zdomácněl. Do tropů se však chtějí vracet, a tak navštěvují naše domovy. Nejčastěji se s nimi setkáme v kuchyni, kde jsou však nevítanými hosty.  

Pokud na mravence ve své domácnosti narazíte, možná se budete ptát, jak se jich zbavit. Jestliže si už dělají své mraveniště (obvykle někde poblíž vody), je třeba je co nejrychleji dostat z domu. Existuje naštěstí mnoho tipů a rad, jak mravence ze svého domova vyhnat.  

Ocet je na všechno, i na mravence 

Ocet je multifunkční pomocník v domácnosti. Krásně s ním vyleštíte okna, navíc vám pomůže zbavit rychlovarnou konvici vodního kamene. Málokdo však ví, že ocet je také zabiják mravenců. Pomáhá hlavně z počátku, kdy je invaze mravenců teprve na svém začátku. Pokud se mravenců chcete zbavit, případně pokud jim chcete předcházet, vyplatí se jednou za čas vytřít podlahu právě zmiňovaným octem. Případně můžete ocet nalít do rozprašovače a postříkat jím místa, kde se mravenci nachází.  

Pomůže i prášek do pečiva 

Prášek do pečiva toho taky umí poměrně dost. Každá kuchařka by ho měla mít po ruce, nyní by ho měla mít po ruce i každá hospodyňka, která nechce mít ve své domácnosti mravence. Pokud se mravenci ve vaší domácnosti objeví, jednoduše kypřícím práškem posypte všechny jejich cestičky, díry nebo případná objevená mraveniště.  

Vytaste z rukávu eso jménem koření 

Dalším esem v rukávu, které oceníte při boji s mravenci, je koření. Zatímco většině lidí voní, mravencům nevoní vůbec. Nejvíce nesnáší skořici nebo tak hřebíček, úspěch zaregistrujete i díky badyánu.