Aplikace nejsou na škodu. Bez jakých se během léta neobejdete?

Mnozí lidé tvrdí, že aplikace jsou jedno velké zlo. Jenže pravdou je, že aplikace vůbec nejsou na škodu. V současné době je odborníci označují za nejmocnější marketingový nástroj, je to však také pomocník, který nám pomůže v mnoha situacích. Drtivá většina lidí má stažené mobilní aplikace sociálních sítí, jen málokdo využívá skvěle navržené mobilní aplikace, které nám mohou usnadnit život. Jelikož léto ještě nekončí, rozhodli jsme se vybrat několik aplikací, jež vyplatí mít stažené ve svém chytrém telefonu během aktuálního ročního období.  

Aplikace SwimPlaces 

K létu zkrátka patří plavání! Zatímco někteří chodí plavat během celého roku, jiní si nechávají čvachtání se ve vodě právě na léto. Ať už patříte do jakékoli skupiny, vyplatí se vám stáhnout si aplikace SwimPlaces, která je dostupná jak pro operační systém Android, tak pro operační systém iOS. V rámci aplikace vám bude ukázáno to, co se ve vašem okolí nachází. Aplikace shrne data a údaje o veškerých koupalištích, bazénech nebo přehradách či plážích ve vaší blízkosti, najednou tak budete vědět, kam vyrazit. Navíc vám aplikace připomene, co si s sebou nesmíte zapomenout vzít. Už nikdy tak do plaveckého bazénu nepůjdete bez ručníku nebo na koupaliště bez opalovacího krému.  

Aplikace iNaturalist 

Patříte k milovníkům přírody? Pak pravděpodobně v létě vyrážíte na jednu túru za druhou, chodíte také do lesů. Pokud máte pocit, že jste všechno lesích, přírodě, květinách nebo houbách zapomněli, nezoufejte. Existuje totiž mobilní aplikace iNaturalist, která vám poradí. Díky ní budete vědět, jaký list je z jakého stromu nebo na jakou květinu jste zrovna narazili. Samozřejmě vám řekne i více o živočiších, které v lese nebo v přírodě potkáte.  

Aplikace Pohlednice Online 

Nemáte čas kupovat suvenýry, dokonce nemáte čas jít koupit ani pohled, protože váš itinerář je opravdu plný? Doporučujeme stáhnout si aplikaci Pohlednice Online od České pošty. Díky aplikaci budete moct poslat pohlednici s vlastní fotografií i s textem, pohlednice navíc přijde klasicky do schránky, nepřijde elektronicky.