Jak se v létě starat o vlasy? 

Pravidelně pečovat o své vlasy je velice důležité pro jejich zdraví. Zejména v létě dochází k nadměrné zátěži vašich vlasů, a proto si zaslouží zvýšenou pozornost. Pečovat o vlasy v létě může být trochu náročnější než v ostatních obdobích roku, stále ještě se ale nejedná o nic složitého. Zde je několik tipů, jak na to. 

Žízeň vašich vlasů 

Stejně jako vy, i vaše vlasy mají v létě větší žízeň. Proto bychom měli investovat zejména do kosmetiky zaměřující se na hydrataci vlasů. Používat můžete také vlasové oleje nebo séra speciálně na konečky, které obvykle patří mezi nejsušší části vašich vlasů. Pro dodatečné ošetření použijte masky na vlasy. 

Opalovací krém na vlasy 

Šampony, kondicionéry, spreje, oleje a masky – všechny tyto přípravky mohou obsahovat určitou dávku opalovacího krému. Ten je důležitý také pro vlasy, protože i jim UV záření ze sluníčka škodí. Proto byste v létě měli hledat na pultech obchodů i je. Spárovat je můžete s typem vašich vlasů. Provedením malého průzkumu si můžete vybrat ten, který bude fungovat s vaší každodenní rutinou a poskytne vám ošetření a ochranu, kterou vaše vlasy potřebují. 

Méně znamená více 

V létě je dostatek tepla, takže nemusíte nutně používat fén, aby vaše vlasy rychle uschly. Fény, žehličky na vlasy, kulmy – to všechno jsou přístroje, které ještě více vysušují vaše vlasy. Pokud jsou vlasy příliš suché, mohou začít krapatět. V tomto může do určité míry napomoci jejich správná a dostatečná hydratace. Také příliš časté mytí vede k vysoušení pokožky hlavy a také vlasů. Proto je vhodné mýt si vlasy, až když je to nezbytně nutné. Ne každý den. 

Vlasy po plavání 

Namočení v chlorové i slané vodě vaše vlasy nadměrně vysušuje. Vhodným řešením je nechat je přirozeně absorbovat sladkou vodu, než je ponoříte do té chlorované nebo slané. Použít můžete také speciální letní masku na vlasu, která je určená právě pro ochranu před chlorem nebo slanou vodou. Čím více vaše vlasy absorbují sladkou vodu a ochrannou masku, tím méně soli a chemikálií se může dostat dovnitř.