Jak bydlet elegantně 

Dnes je velmi moderní zařídit svůj interiér do jednoho stylu. Ať už je to minimalismus, boho styl, vintage nebo retro – vždy se máme řídit pravidly, které daný styl určuje. To samé platí v případě, že chcete bydlet elegantně. V tento moment do hry vstupuje takzvaný elegantní neboli glamour styl bydlení, kterému se také zkráceně říká „glam”. Je kombinací luxusu a funkčnosti a na první pohled zeje třpytem a kovovými detaily.  

Světlost a čistota 

I když by si člověk na první dobrou umyslel, že se jedná spíše o přeplácaný, kýčovitý styl, ve skutečnosti zde vládne hlavně čistota a světlost. Hladké, uhlazené, bílé linie jsou základem, do kterého se poté luxusní prvky přidávají. Dokonale tak přidáme i další materiály, jako je mramor nebo zlato či jiné kovové detaily.  

Když dřevo, tak jedině masiv 

I když se začíná s jednoduchostí a čistotou, luxus se musí do interiéru dostat. A dostává se dovnitř s každým jedním kouskem zařízení, a to i s prkny podlah. Například pokud se rozhodnete pro dřevěné podlahy, vyhrát u vás musí na plné čáře masiv. Vhodný je například bambus, případně také dřeviny guatambu nebo hevea.  

Do místností, které jsou více zatěžované, patří masiv z poněkud tvrdších dřevin, které odolají většímu náporu.  

Zlato všude, kam se podíváte 

Samozřejmě ne v pravém slova smyslu. Zlatavé, případně stříbrné detaily však mají být naprosto všude. Pozlacené kohoutky, pozlacené kliky, případně stříbrné alternativy tohoto zařízení mají v glamour stylu své místo.  

Zkrátka a dobře se má sázet na lesk a třpyt, který je luxusnímu stylu bydlení vlastní. Nebojte se zakomponovat takové prvky do koupelen, ložnic, také chodeb nebo obývacích pokojů, své místo si najdou také v kuchyňských koutech. 

Křišťál, ať se snáší ze stropu 

Přemýšlíte aktuálně nad tím, jak do interiéru dostat trochu světla? Tradiční lampy nebo stropní svítidla musí být trochu inovativní, dekorativní, luxusní – jiné. Vhodný je křišťál, který však musí být dokonale vyleštěný.