Jak barvy ovlivňují váš život?

I když si to často neuvědomujeme, každý den je kolem nás mnoho faktorů, které ovlivňují náš život. Zatímco některých si všímáme a snažíme se je kontrolovat, jiné faktory neregistrujeme. Například uvědomujete si, že váš život ovlivňují třeba takové barvy, s nimiž se dostáváte do styku dnes a denně? Barvy mají podle mnoha vědců vliv na naši psychiku, tudíž ovlivňují náš život, aniž bychom to dovolili nebo aniž bychom si to často uvědomovali. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí vědět, jak jednotlivé barvy ovlivňují každý den našeho života, prozradíme vám to.  

Červená  

Červená je barvou energie, proto bychom ji měli mít hlavně v pracovnách nebo v obývacích pokojích. Mnozí lidé ji však mohou vnímat jako provokativní až agresivní barvu, může tedy člověka ihned rozčílit. Je také dokázané, že červená barva podporuje chuť k jídlu. Kromě toho dokáže červená barva zvyšovat puls, krevní tlak, také vylučuje adrenalin a zrychluje dýchání.  

Zelená 

Zelená barva je barvou harmonie a jakési vnitřní rovnováhy, uklidnění. Dalo by se říct, že zelená je pravým opakem červené. I když má v povaze uklidňovat, nehodí se do kuchyní, kde působí spíše nezdravě. Na druhou stranu je to barva pomáhající při psychickém vyčerpání, také pomáhá při hysterii nebo dokáže utišit migrény, což většinou sužuje ženy.  

Žlutá 

Žlutá je velmi oblíbenou barvou mezi lidmi. Málokdo si je však vědom toho, jak na člověka působí. Jedná se o barvu, která se stala součástí šašků a také synonymem hlouposti. Dnes je vnímána jako barva velice živá a optimistická, udržuje člověka v bdělém stavu a povzbuzuje soustředěnost. Dokonce blahodárně působí i na nervový systém člověka a dokáže zlepšit jeho náladu. 

Modrá 

Modrá je chladnou barvou, která je synonymem klidu a stability. Bylo prokázané, že modrá barva snižuje chuť k jídlu. Kromě toho dokáže také zklidnit srdeční puls, dokáže zpomalit dýchání a zvýší soustředění člověka. Mimo jiné podporuje intuitivní vnímání.