Jakou barvou vymalovat kuchyni? 

Přemýšlíte nad tím, že dáte svému kuchyňskému nový nádech? Pak byste měli pořádně popřemýšlet nad tím, že vymalujete zdi osvěžující barvou. Jenže jakou? Není tajemstvím, že každá barva má na nás jistým způsobem vliv. Zatímco některá v nás vyvolává agresi, jiná zase povzbuzuje chuť k jídlu. A přesně to by se nám hodilo, že?  

Některé barvy umí rozzářit den 

Do kuchyňského koutu se hodí například takové barvy, které vám rozzáří den. Přece jenom kuchyňským koutem procházíte velmi, velmi často. Prakticky je to jedna z prvních místností, kterou navštívíte po probuzení a je to jedna z posledních, kde ukončujete den. Aby se vám nevryla do paměti nikterak negativně, vyplatí se vsadit na odstíny, jež jsou například symbolem ohně.  

Kupříkladu oranžové, žluté nebo červené tóny jsou tím správným řešením. Působí velmi teple a v případě kombinace s bílou bude působit velmi příjemně, moderně a nadčasově. 

Pokud vám neučaruje teplá barva 

Nejste zastánci teplých odstínů, ale raději byste vsadili na něco studenějšího? Modrá barva je ideální alternativou, jen s ní buďte opatrnější. Nejsou totiž odstíny jako odstíny. Skvělou alternativou, která nezabije vaši chuť k jídlu, ale zároveň vás nijak neuspí je pastelově modrá, podobající se nápadně tomu odstínu, se kterým počítají třeba v Ledovém království. 

Nemusíte nutně sázet jenom na modrobílou alternativu, vsadit lze i na takové spojení, které bude doplněno o neutrální přírodní odstíny, jako je například dřevo.  

Řiďte se několika zásadami 

Pokud si však s výběrem barevného odstínu nejste jistí, řiďte se dle několika praktických rad či zásad. Kupříkladu se při výběru barev řiďte velikostí kuchyňského koutu. Do menších kuchyní jsou vhodnější světlejší odstíny, které umí opticky zvětšit místnost, naopak se vyhněte tmavým barvám, které ji naopak mohou opticky zmenšit. 

Jestliže budete chtít kuchyni o něco zpestřit a dodat jí moderní nádech, vyplatí se volit takové barvy, které budou perfektně sedět do ke stávajícímu vybavení. Nebojte se světlosti nebo se řiďte dle toho, jak se mění světlo v místnosti.