I nízkoenergetický dům může být inteligentní domácností

Patříte k lidem, kteří přemýšlí o stavbě nízkoenergetického domu? Láká vás možná to, že takový nízkoenergetický domek se pyšní nízkou energetickou náročností. To znamená, že vás tolik nebude bolet fakt, že dojde ke zdražení dodávek elektrické energie. Jenže možná nemáte zájem jenom o nízkoenergetickou domácnost, ale zároveň máte zájem i o inteligentní domácnost a myslíte si, že tyto dvě věci nejdou dohromady. Ale to je omyl – jdou. I nízkoenergetický dům postavený společností ORCAN GROUP s.r.o. může být inteligentním příbytkem. 

Inteligentní domácnost nabízí mnoho možností

Dokonce dneska se to nízkoenergetickými domy, které jsou zároveň inteligentními jenom hemží. Tomu se ostatně nemůžeme divit, když žijeme v době plné moderních technologií. Inteligentní domácnost nabízí opravdu celou spoustu možností. To, že mají téměř nulovou spotřebu energie už je jen pomyslná třešnička na dortu. 

Co všechno nízkoenergetické domy dovedou?

Ptáte se, co všechno nízkoenergetické domy dovedou? Umí toho opravdu spoustu! Například je možné jenom skrze ovladač nebo chytrý telefon ovládat rolety, případně rolety a žaluzie se samy ovládají na základě slunečního záření. Díky této funkci a jakési soběstačnosti rolet nedochází k přehřívání interiéru. 

Co je taktéž velice zajímavé, tak je fakt, že lze zautomatizovat otevírání střešních oken. Okna lze zautomatizovat na základě slunečního svitu, teplotu nebo na základě deště a hodnotách oxidu uhličitého v místnosti. Pokud budete využívat tuto chytrou funkci, budete mít zajištěné vertikální větrání domu. 

Ovšem pamatujte, že potřebujete vytvořit v domě co nejjednodušší systém, aby nebylo náročné ho regulovat. Zejména v případě, že chcete ovládat zároveň jak rekuperaci, tak solární panely, tak doplňkové vytápění, díky systému v tom nebudete mít zmatky. Pokud tedy dodržíte jeho jednoduchost.