Dřevostavby válcují zděné domy. Proč je o ně takový zájem?

Rok od roku se dřevostavby na klíč stávají stále oblíbenější alternativou ke klasickým zděným domům. Dřevěné roubenky nebo sruby se dnes staví i v příměstských zástavbách. Co způsobilo návrat ke dřevu a dřevěným stavbám?

Romantické stavby ze dřeva, roubenky a sruby lákají stále větší množství lidí. Při návrzích se ale projektanti nezaměřují pouze na historickou architekturu. Vaše dřevěné obydlí díky širokým možnostem postavíte přesně podle vašich představ, rychleji, a dokonce i levněji.

Stavba podle vašeho gusta

První výhodou dřevostaveb je především variabilita materiálů. Na rozdíl od staveb z betonu se nabízí řada různých dřev. Mezi tradičními materiály najdete především smrk, který se využívá ke stavbě dřevěných srubů. Fantazii se ale meze nekladou a v nabídce najdete i exotičtější dřeva.

Lidé se k využití dřevostaveb stále více uchylují i z ekonomických důvodů. Ceny staveb ze dřeva se pohybují kolem 1 900 000 korun v závislosti na dodavateli a ploše. Výstavba dřevostavby je také o poznání rychlejší a nečekáte u ní na přízeň počasí. Stavět můžete prakticky kdykoliv.

Méně nákladů na vytápění

Mnoho lidí si dřevostavby oblíbilo i kvůli nízké ekologické stopě. Při výstavbě ze dřeva se dbá na využití přírodních materiálů a snížení ekologické zátěže na minimum. S ekologií se váže i poslední nesporná výhoda. Dřevo je velmi dobrý izolant. Některé studie dokazují, že při vytápění dřevostavby ušetříte až 90 % nákladů na vytápění.

Těžba dřeva má navíc výrazně méně emisí než průmysl spojený s klasickými stavbami. Na zpracování dřeva potřebujete až 5x méně energie než na jiný materiál. Při stavbě navíc vytváříte méně odpadu a ten, který vznikne, snadno a levně zlikvidujete.

Dřevěné stavby už dávno nepatří na samoty u lesa. Díky moderním technologiím a postupům dřevostavba zapadne i do moderní zástavby. Kvalitní firma vám navrhne váš vysněný dům na míru a vy se za pár měsíců od projektu stěhujete do nového bydlení.