Čtyři zvláštní mazlíčkové, kteří budí respekt

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte domácího mazlíčka? Možná uvažujete nad pejskem nebo kočkou, ale to jsou takoví domácí mazlíčkové, kteří jsou už všední, má je doslova každý. Pokud toužíte po mazlíčkovi, který budí doslova respekt, máme pro vás hned čtyři tipy. Mnozí z nich však nejsou levnou záležitostí, dokonce ani následná péče o ně není zrovna levná. Jestliže vás tedy nějaký z mazlíčků nadchne, raději si to dobře promyslete, než si ho půjdete do zverimexu koupit.

Jak jsme zmínili, kočky a psi – o jsou tradiční mazlíčkové, které má ve své domácnosti každý. Existují však netradiční mazlíčkové, doslova až zvláštní, kteří budí respekt. Jací to jsou?

Hadi

Věřte tomu nebo ne, ale stále přibývá vášnivých chovatelů hadů. V současné době se chovají zejména škrtiči, kteří jsou doporučovaní i odborníky. Škrtiči jsou podle všeho méně nebezpeční než ti, kteří uštknou a vy zemřete do několika málo minut. Ostatně i takoví hadi se chovají, ale jen těmi odvážnými a profesionálními.

Hadi nejsou levnou záležitostí, ale posléze moc péče nevyžadují. Nejedí každý den, proto je můžete nechat bez dohledu i v době, kdy budete na dovolené.

Krokodýli

I když se to může zdát bláznivé, chovají se také krokodýli, konkrétně kajmani. Nechovají se často, ale najdou se odvážlivci, kteří chtějí věnovat celý svůj den péči o krokodýly. Krokodýli jsou velmi nároční, o finanční stránce ani nemluvě.

Pavouci

I pavouci umí budit respekt, zejména pokud se jedná o pavouky velké a chlupaté. V případě, že tyto pavouky budete chovat doma, můžete si být jisti, že ne každá návštěva k vám zavítá. Jestli se pavouků bojí třeba vaše tchýně, máte jistotu, že vás nikdy nepřepadne neohlášeně.

Ještěři

Ve velkém se chovají také ještěři. Nezáleží na tom, jestli to jsou malé ještěrky nebo velcí varani. V každém případě ještěři také budí respekt a opět se nejedná o mazlíčka, který je levný