Kočky a zima. Prozradíme vám, co jim během zimy hrozí

Kočky jsou teplomilná stvoření, která nemají zrovna v lásce dlouhou a krušnou, tuhou zimu. Většina koček je nejradši, když se může schovat za pánem do interiéru, ale mnohé kočky bohužel nemají to štěstí. V současné době je většina koček odepsána k tomu, aby strávila zimu venku, ještě kočkám během zimy hrozí nejedno nebezpečí. Pokud jste majitelem kočky, raději si svého čtyřnohého kočičího mazlíčka vezměte k sobě domů – na těch pár měsíců to ničemu neuškodí, naopak ulehčíte kočce trochu život.

Jak již bylo zmíněno, kočky jsou teplomilná stvoření, která nejsou pro zimu stavěná. To ostatně znamená, že byste měli kočkám pomoct zimu přečkat. Jak jsme zmínili, kočky nejsou milovníky zimy, jsou to naopak tvorové, kteří se zimě vyhýbají.

Abychom vás ale přesvědčili o tom, že je lepší mít kočky doma v teple, prozradíme vám nebezpečí, která kočce venku v zimě hrozí.

I kočky mohou dostat omrzliny

I když to mnozí lidé nevědí, i kočky mohou stíhat omrzliny. Ty se mohou ke kočce dostat zejména ve chvíli, kdy opravdu šíleně mrzne, doslova až praští. Kočce se omrzliny nejčastěji vyskytují v uších nebo na končetinách, ale také se mohou vyskytnout na ocasech.

Kontrolujte, zdali kočka dostatečně pije

Stejně jako lidé nemají potřebu v zimě pít tolik, kolik by měli, kočky jsou na tom podobně. Také necítí žízeň, nemají potřebu pít. Jenže to bohužel spěje k dehydrataci. Zatímco venku nemáte možnost kočku kontrolovat, vezměte si ji domů, kde budete kontrolovat, kolik toho za den vypila. Pokud si myslíte, že kočky se napijí ze sněhu, pak jste na omylu – to jim maximálně způsobí žaludeční potíže.

Nebezpečná nemrznoucí směs

Pokud je kočka venku bez dozoru, může se snadno otrávit nemrznoucí směsí do auta. Je to zkrátka něco, co je vábivé pro svou sladkost, ale pro kočku je to smrtelně nebezpečné.