Co se bude nosit na jaře a do čeho je lepší neinvestovat 

S příchodem dalšího ročního období se opět zapnuly kontrolky v hlavách módních maniaků. Je zapotřebí vyměnit šatník, signalizují. A stejně jako v předcházejících letech, i letos platí, že ne všechny trendy stojí opravdu za to. Jsou také alternativy, do kterých je lepší neinvestovat. Jenže o kterých je nyní řeč? 

Barevnost se nosí, to je povoleno 

Pokud vám při nakupování přijde do středu pozornosti cosi barevného, můžete po tom sáhnout prakticky okamžitě. Barevná energie letos bude proplouvat celým módním světem, proto barevné kousky mají ozářit váš stávající šatník. 

Milovníci neutrality mohou namítat, že barevnost není podle jejich gusta. I když se odstíny jako Veri Peri nebo různé tóny zelené budou nosit, není podmínkou, že je v šatníku mít musíte. Je to trend a pokud s ním nesouhlasíte, jenom vyčkejte, až se znovu vytratí (i když i o barevnosti lze říct, že pravděpodobně s námi bude ještě řadu let). 

Široké džíny nejsou letošní must have, i když se nosí 

Možná jste zaregistrovali, že se vrací šedesátá léta po stránce módy. Mnohé ženy tak zavítaly do šatníku svých rodičů, aby se podívaly, jestli se náhodou nějaký takový poklad neukrývá v jejich dřívější sbírce. A pakliže se něco nositelného, například široké džíny, v šatníku najdou, automaticky se zabavují mladší generací.  

Takové široké džíny jsou sice letošním trendem, ale nemluvíme o must have kousku. Čili pokud nenarazíte na konkrétní a vyhovující střih, nevadí. Tradiční mum jeans jsou stále dobrou volbou. 

Na detailech záleží, záleželo a záležet bude 

Co byste však neměli podcenit je výběr takových kousků, které budou vyhovovat po stránce detailové. Najít si nové kousky do šatníku je sice super, ale dané kousky musí odpovídat svým celkovým zpracováním.  

Tak například šaty. Mají nějaký zajímavý prvek, který by je ozvláštnil? Jsou šaty s rozparky, nebo na nich není vlastně nic zajímavého? A co bundy? Nemají třeba třásně, které by je opět trochu oživly? To vše vám nyní přihrává do karet.