Co hraje roli při výběru elektrokoloběžky? 

Elektrokoloběžkám přihrává současná doba do karet. Lidé chtějí co nejvíce využívat individuální dopravní prostředky, ale zase automobilem jet v centru města během dne je poněkud zdrženlivé. A tak se volí raději kolo nebo právě koloběžka, kterou si sice mohou půjčit na každém rohu, ale mít takovou vlastní – to je přece jenom o něčem jiném. Pojďme si prozradit, jak takovou elektrokoloběžku vybrat, respektive co při jejím výběru hraje největší roli. 

Parametry, které berte vždycky v potaz 

Existuje několik parametrů, které je zapotřebí brát prakticky neustále v potaz. Jedním z nich je maximální rychlost, dále také baterie, která by měla svou výdrží odpovídat požadavkům. Záleží především na tom, v jakém terénu se chcete pohybovat. Pokud dáváte přednost městu, nebude potřeba výdrž tak obrovská, ale pokud plánujete jezdit s novým dopravním prostředkem do terénu, pak budete potřebovat stroj o síle trochu větší. 

A samozřejmě sledujte její nosnost (každá koloběžka může vozit člověka do určité hmotnosti) a dále její konstrukci. Zatímco lidé žijící v bytě hledají spíše skládací (čili skladný) typ, jiným nevadí, když elektrokoloběžku složit nebudou moct. 

Pro koho je elektrokoloběžka určená? 

Mějte také na paměti jedno, a sice pro koho bude elektrokoloběžka určená. Plánujete ji předat dětem, nebo to bude váš vlastní dopravní prostředek, který vás bude prakticky denně dopravovat do práce? Od toho, pro koho bude elektrokoloběžka určená, se bude odvíjet i požadovaná rychlost. Dětem nepořizujte příliš silný stroj, ať si na něm neublíží. 

Materiál hraje také roli 

Aby vám nový dopravní prostředek vydržel co nejdéle, doporučuje se sledovat materiál. Ten by měl být především pevný a lehký, aby se s koloběžkou opravdu dobře manipulovalo. Zejména pro děti sledujte hmotnost konstrukce, ať používání koloběžky není pro nejmenší spíše problematické, než zábava samotná.