Jak nejvýhodněji prodat auto

Přemýšlíte o prodeji svého auta? Podívejte se na možnosti, které vám nabídnou nejlepší cenovou nabídku. Je jen na vás, kterou z nich budete považovat za nejlepší. Jdeme na přehled nejčastějších způsobů prodeje auta. 

Výkup? Má to své výhody

Výkup auta představuje jistotu, že své peníze dostanete ihned. Pokud si tedy přejete finance ihned použít na nákup nového auta, nebo na jinou investici, pro kterou jste se rozhodli, jděte do výkupu. Výkup vozidel vám nabídne maximální částku za vaše vozidlo a své peníze získáte ihned po podpisu smlouvy. žádné zdlouhavé čekání, nulová povinnost vyřizovat přepis na úřadě. Výkup dodávek nebo osobních aut se postará o to, abyste měli své peníze ihned na ruce. 

Autobazar trvá déle

Druhou možností je prodej auta přes některý z autobazarů ve vašem okolí. Zde ale musíte počítat s tím, že tento proces zabere určitý čas. Peníze většinou dostanete až v době, kdy bude uskutečněn prodej auta. Mnohdy se tak nesetkáte ani s částkou, která vám byla přislíbena. Je to dáno postupným snižováním ceny vašeho vozu. Autobazar vám nabídne část financí, které je nový majitel ochoten vyplatit. Zbytek si autobazar ponechá jako provizi z prodeje. Čekání je tak dlouhé a cena nakonec nemusí být uspokojivá. 

Na vlastní pěst

Prodat auto se můžete rozhodnout i zcela na vlastní pěst. Objednejte se na auto detailing, kde vám ochotně vyčistí interiér vozidla. Poté už se můžete vydat auto profesionálně nafotit v přírodě. Ideální je zvolit některý ze dnů, kdy nesvítí přímé slunce. Poté vás bude čekat sepsání dobrého inzerátu, který zaujme. Nabídněte cenu a hurá s inzerátem do světa! Na vlastní pěst se vám podaří oslovit dostatek zájemců, jen musíte počítat s tím, že budou smlouvat a cena nakonec nemusí být taková, jakou si představujete. 

Která z těchto tří možností bude ta nejlepší pro vás? Už víte, jak své auto prodáte?