Bezpečí na prvním místě. Jak zabezpečit městský park?

Městský park by měl být místem, kde se budou scházet obyvatelé obce se svými přáteli. Abyste zamezili vzniku škod na majetku, je dobré přistoupit k několika bezpečnostním opatřením. Jak se postarat o bezpečí v parku? Podívejte se, co byste neměli vynechat.  

Vhodná forma mobiliáře  

Na bezpečí byste měli myslet již při výběru vhodných prvků pro městský mobiliář. Parkové lavičky volte tak, aby je v ideálním případě bylo možno ukotvit k zemi. Předejdete tak jejich krádeži i odcizení. Bezpečné lavičky jsou zhotoveny z pevných materiálů, které odolají útoku vandalů (ideální jsou tedy kovové lavičky). Barva je na nich odolná a není nutno ji v několika prvních letech vůbec natírat a udržovat. Vhodnou formou laviček získáte několik dlouhých let mobiliář, který bude skvěle sloužit bez údržby.  

Povolejte pravidelné hlídky 

Obyvatelé vaší obce se v městském parku budou cítit bezpečně zejména v případě, když budou vědět, že do parku pravidelně chodí hlídka policistů. Pravidelné hlídky se stanou záchytným bodem občanů. Ti budou vždy vědět, že je park bezpečný a mohou do něj chodit sportovat nebo na procházky v kteroukoliv denní dobu.  

Oko, které vždy vidí 

Pravidelnou bezpečnost v městském parku dokážete ohlídat také pomocí kamer. Ty by měly být umístěny v prostorách, kde se lidé pohybují nejvíce. Občané si zvyknou, že i v případě, kdy se v parku nepohybuje policejní hlídka, je o jejich bezpečnost postaráno. Tuto skutečnost ocení zejména rodiče malých dětí a ženy, které se v parku pohybují za účelem zdravotní procházky nebo sportovních aktivit. Kamery v parku uvítají také všichni starší občané města.  

Máte v plánu mít park, který bude občanům vašeho města sloužit po dlouhé roky a budou se v něm vždy cítit bezpečně? Volte prvky mobiliáře tak, aby byly odolné. Zároveň se soustřeďte na prevenci kriminality pomocí dostupných prostředků.