Vysoká inflace: 4 tipy, jak okamžitě jednat

Očekává se, že na místo běžných tří procent inflace se letos dočkáme hodnot, které budou mnohonásobně vyšší. Inflace tak bude podle očekávání na úrovni patnácti a více procent. Některé prognózy hovoří i o dvaceti procentech. Co v této době dělat a jak jednat? 

Vysoká inflace požírá naše úspory

Pokud máte na účtu finance, které jste dosud nikam neinvestovali, je na čase jednat. Vysoká inflace je totiž velmi rychle stráví a z původně vysoké částky zbyde brzy jen ohlodaný ohryzek. Ceny všeho se skokově zvyšují, i proto je nyní ideální čas na investici. Můžete se tak například zaměřit na investiční zlato. Zlato je s námi již více než čtyři tisíce let a stále si udržuje svou vysokou hodnotu. Investiční mince nebo šperky jsou další možnost, jak zachovat hodnotu svých financí. 

Investovat můžete nejen do zlata

Své investice bychom vždy měli diverzifikovat. Co to znamená? Měli byste si rozložit, do čeho investujete. Část financí tak například použijte na nákup investičního zlata. Další část poslouží k nákupu investičních mincí. Jiná zase pro uhrazení investice do dalších komodit. Nakoupit si můžete cenné kovy i mnoho dalších prvků, které se dnes používají například v průmyslu. 

Investiční šperky i mince – když vás bude hodnota financí i bavit

Samostatnou kapitolou možnosti zachování vysoké ceny vašich investic jsou investiční mince nebo šperky. Když se vám podaří získat tyto skvosty, máte kromě zachování hodnoty svých peněz také zdroj příjemného koníčku. Investovat tak budete do předmětů s přidanou hodnotou, jejichž podoba je velmi příjemná. 

Nejhorší možný scénář

I když jsou prognózy, které tvrdí, že inflace se letos zastaví na hladině okolo patnácti procent, může se stát, že to bude i mnohem výše. Lidé, kteří své finance včas nepřesunuli do jiné podoby, tak o část svého jmění nenávratně přijdou. 

V době vysoké inflace je potřeba realizovat investice.