Top pět plemen velkých psů, která jsou nejoblíbenější

V současné době jsou psi součástí každé druhé české rodiny. Jsou to nejen hlídači, ale také skvělí společníci, kteří jsou zároveň věrní a taky oddaní. Psí plemena rozlišujeme na malá, velká a také střední plemena. Zaměřme se nyní na velká plemena, což jsou psi vážící více než pětadvacet kilogramů a větší než pětačtyřicet centimetrů. Ukázkovými příklady velkých psích plemen jsou třeba ovčáci, také boxeři nebo třeba retrívři. Jaké velké plemeno je však nejoblíbenější? Vybrali jsme top pět velkých plemen, na která narazíte v českých domácnostech nejčastěji.  

Německý ovčák je nejoblíbenější 

Kdo by to byl řekl, že nejčastěji pořizovaným velkým plemenem je německý ovčák, jenž budí respekt na míle daleko. Možná proto je však tak oblíbený. Dokáže uchránit majetek před nevítanými hosty, navíc se jedná o velmi inteligentního psa.  

Zlatý retrívr do každé rodiny 

Oblíbeným velkým psím plemenem je také zlatý retrívr, který se hodí zejména do rodinných domácností. Od klasického labradora se liší délkou své srsti. Jedná se opět o velmi inteligentního pejska, který se navíc velmi dobře cvičí.  

Německý boxer není nebezpečný, jak si lidé myslí 

O boxerech se lidé domnívají, že to jsou velmi nebezpeční psi. Není to ale tak. Jedná se o rodinně založené pejsky, kteří mají jedinečnou mimiku a kteří milují lidi. Jen tedy potřebují dostatek pohybu a nesmí se podcenit jeho výchova. Jinak je to pejsek za odměnu.  

Chodský pes je čtvrtým v pořadí 

Oblíbený je také takzvaný chodský pes, který je velmi skromný a zároveň houževnatý. Je to ideální společník pro samotáře, vůči cizím lidem totiž bývá hodně ostražitý. Toto plemeno však nemůže být dlouho samo.  

Labradoři jako milující hlídači 

Už jsme si zmínili zlaté retrívry, nezmínili jsme si labradory, kteří jsou pro svou přátelskou povahu často pořizováni do rodin s dětmi. Nejsou konfliktní, jsou naopak velice klidní. Jen jsou to tedy pořádní žrouti.